کد خبر: 134039 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

دستیابی به شهری امن و مقاوم در برابر حوادثرا افق اجرای طرح پایا است. / دولت به دنبال آن است تا تهدیدی به نام بافت‌های فرسوده را به فرصت توسعه و ارتقای سطح امید به زندگی در بین شهروندان تبدیل کند و در این راه به همکاری خود مردم و دیگر نهادهای اجرایی مرتبط با این حوزه نیاز دارد.

ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی از انتخاب شهر تبریز به عنوان پایلوت کشوری اجرای طرح اسکان موسوم به پایا در حوزه احیای بافت‌های فرسوده شهری خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا ایزدی که به منظور امضاء تفاهم نامه مشترک احیای بافت‌های فرسوده محدوده مرکزی شهر تبریز و آغاز مراحل اجرایی این طرح به این شهر سفر کرده بود گفت: تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری یک ضرورت در مدیریت شهری کشور به شمار می‌رود و باید با هم افزایی، تعامل و همکاری تمامی بخش‌ها و ارگان‌های مرتبط، نسبت به رفع این چالش بزرگ اقدام کنیم.
وی اجرای طرح اسکان پایا در حوزه احیای بافت‌های فرسوده شهری تبریز به عنوان پایلوت کشوری را در راستای همین سیاست و هدف ارزیابی کرد و گفت: اجرای موفق این طرح به ارتقای سطح رفاه و کیفیت زندگی شهروندان ساکن در این مناطق و نیز مقاوم سازی و کاهش آسیب پذیری آن‌ها منتهی خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همراهی و مشارکت هدفمند شهروندان را تنها راه موفقیت این طرح خواند و گفت: دولت به دنبال آن است تا تهدیدی به نام بافت‌های فرسوده را به فرصت توسعه و ارتقای سطح امید به زندگی در بین شهروندان تبدیل کند و در این راه به همکاری خود مردم و دیگر نهادهای اجرایی مرتبط با این حوزه نیاز دارد.
ایزدی در خاتمه دستیابی به شهری امن و مقاوم در برابر حوادثرا افق اجرای طرح پایا برشمرد.

ارتقای سطح دولت معاون وزیر راه و شهرسازی کشوری تبریز سیاست بافت فرسوده پایا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر