کد خبر: 134995 A

مدیر گروه حمل و نقل و ترافیک استانداری آذربایجان‌شرقی:

از سوی مراجعی خودرو‌ها اصلیترین منبع آلودگی‌های اخیر هوای تبریز اعلام می‌شود در حالی که این موضوع صحت ندارد.

ایلنا: مدیر گروه حمل و نقل و ترافیک استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: تاثیر نیروگاه تبریز بر آلودگی هوای این شهر بیشتر از خودروهاست.
به گزارش خبرنگار ایلنا کریم باقری افزود: از سوی مراجعی خودرو‌ها اصلیترین منبع آلودگی‌های اخیر هوای تبریز اعلام می‌شود در حالی که این موضوع صحت ندارد.
وی برای استدلال خود روز تعطیل جمعه را مثال ‌زد و گفت: جمعه حداکثر ۱۵ درصد خودروهایی که در روزهای عادی در شهر تردد می‌کنند در شهر حضور دارند در حالی که آلودگی هوا همچنان به نسبت روزهای گذشته بود.
باقری افزود: تاثیرگذاری مجموعه‌های صنعتی که سردمدار آن‌ها نیروگاه تبریز است بر آلودگی هوا به مراتب بیشتر از خودرو‌ها است.
وی با اشاره به ۴۰۰ تن ریزگردی که نیروگاه تبریز در سطح شهر پخش می‌کند، گفت: باید تدابیر و افکار مسئولان به این موضوع زوم کند نه تعطیلی مدارس و ادارات.
باقری در عین حال تاثیرگذاری خودرو‌ها در روزهای عادی بر آلودگی هوای تبریز را غیرقابل انکار دانست.
وی پایداری، سردی و وارونگی هوا را در کنار مواد آلوده کننده‌ای که به هوای شهر اضافه می‌شود را دلیل آلودگی‌های اخیر تبریز اعلام کرد و گفت: طرح ترافیکی محدوده مرکزی تبریز که در سال ۱۳۸۵ به تصویب شورای ترافیک رسیده برای به حداقل رساندن آلودگی‌های تبریز تا پایان سال اجرا می‌شود.

آذربایجان شرقی آلودگی هوا ترافیک تعطیلی مدارس حمل و نقل خودرو کریم باقری تبریز هوای آلودگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر