کد خبر: 135000 A

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

براساس تفاهم نامه امضا شده در نشست مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و وزرای جهادکشاورزی وصنعت، معدن و تجارت، طی هفته آتی بخشی از مفاد قانون تمرکز وظایف کشاورزی اجرایی و انتقال شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهادکشاورزی نیز هم از جمله این مفاد است.

ایلنا: نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای اجرایی شدن قانون تمرکز وظایف کشاورزی، تنظیم بازار مواد پروتئینی شامل گوشت، مرغ، تخم مرغ و شیر و همچنین نهاده‌های دامی اعم از محصولات وارداتی و داخلی، به وزارت جهادکشاورزی واگذار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا غلامرضا نوری در گفتگو با خبرنگاران افزود: براساس تفاهم نامه امضا شده در نشست مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و وزرای جهادکشاورزی وصنعت، معدن و تجارت، طی هفته آتی بخشی از مفاد قانون تمرکز وظایف کشاورزی اجرایی و انتقال شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهادکشاورزی نیز هم از جمله این مفاد است.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه مجلس باید لایحه بودجه ۹۳ را تصویب و در قانون بودجه برای دستگاه‌های مربوطه دروزارت جهادکشاورزی باید اعتبارات لازم تخصیص داده شود، قانون تمرکز وظایف جهادکشاورزی در روند اجرایی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برای تنظیم بازار محصولاتی مانند گندم، برنج، پنبه، روغن، چای، سیب زمینی، حبوبات، پیاز، سیب، پرتقال، کشمش، شکر، پیله ابریشم تا پایان دیماه به وزارت جهادکشاورزی واگذار می‌شود.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از قانون انتزاع وظایف بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط به صنایع تبدیلی بلافصل است که مقرر شده آیین نامه اجرایی آن تا پایان بهمن ماه سال جاری در هیأت دولت نهایی، ابلاغ و سپس در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار گیرد. نوری تاکید کرد: بر اساس این قانون تمام فرایند تجارت مانند صادرات و واردات محصولات و کالاهای اساسی، زراعی و گیاهان دارویی از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتزاع و به وزارت جهادکشاورزی واگذار می‌شود.

بودجه تنظیم بازار دولت شیر قانون کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی معدن و تجارت وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر