کد خبر: 135999 A

استاندار آذربایجان شرقی:

" سعید شبستری " به عنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری، " محمدعلی نصرتی " به عنوان مشاور عالی سیاسی و امنیتی استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، " محمدتقی پاکزاد " به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، " محمدصادق پورمهدی " به عنوان معاون امور عمرانی استانداری، " محمد اشرف‌نیا " به عنوان مسؤول پیگیری طرح نجات دریاچه ارومیه، " یوسف بشیری " به عنوان مدیرکل حوزه استانداری، " حمید قاسمی " به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، " محمدرضا متقیان " به عنوان مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی، " محمدحسین صومی " به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، " مجید واحدی " به عنوان رییس دانشگاه پیام نور استان، " غلامرضا هاشمی " به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، " علیرضا صدری " به عنوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز، سرتیپ " نادر نجفی " به عنوان فرمانده لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان، " جعفر پاشایی " به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان، " فرزین حق‌پرست " به عنوان مدیرکل میراثفرهنگی استان و " رحیم شهرتی‌فر " به عنوان فرماندار تبریز منصوب شده‌اند.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی عصر روز شنبه در نخستین جلسه شورای اداری استان از زمان آغاز مسؤولیت خود در استانداری که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، ضمن معرفی ۱۶ مدیرجدید ارشد استان از تلاش‌های مدیران پیشین قدردانی کرد.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " اسماعیل جبارزاده " تغییر مدیریت‌ها را متناسب با اهداف دولت جدید طبیعی خواند و گفت: داشتن اعتدال سیاسی، پاک‌دستی، تخصص و تجربه کافی، اصالت و نجابت و روحیه خدمت‌گزاری به مردم، نظام و انقلاب را ملاک‌های دولت تدبیر و امید در گزینش نیروهای تیم جدید دولت به شمار می‌رود.
وی افزود: سیاست دولت تدبیر و امید استفاده از همه نیروهای معتدل است و امروز مردم هم راه نجات را در اعتدال دیده‌اند، لذا حاکمیت استان نیز بر اساس منش اعتدال و استفاده از همه تفکرات سیاسی معتدل خواهد بود.
استاندار آذربایجان شرقی پاک‌دستی را شعار و اصل مهم دولت دکتر روحانی در گزینش و انتصاب مدیران اعلام و تاکید کرد: دولت تدبیر و امید هرگز از این شعار عدول نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه همه ما امروز خدمت‌گزار مردم هستیم، افزود: فلسفه وجودی دولت جمهوری اسلامی، خدمت تمام و کمال به همه آحاد مردم است و اگر مسؤولی خود را خادم مردم نداند یا روحیه خدمت‌گزاری را در خود کمرنگ ببیند نمی‌تواند همراه دولت تدبیر و امید باشد.
" جبارزاده " با تاکید بر اینکه پست‌های مسؤولیت فرصتی برای خدمت به دین خدا و مردم است، خاطرنشان کرد: با این دیدگاه، میز مسؤولیت می‌تواند عبادتگاه مدیران باشد، لذا به مدیران جدید استان توصیه می‌کنم لحظه‌لحظه خدمت به کشور را پاس دارند.
استاندار آذربایجان شرقی نظارت دقیق، کامل و مستمر بر امور همه دستگاه‌ها را از دیگر موضوعات مورد تاکید در همایش استانداران ذکر کرد و گفت: همه مدیران بدانند که عملکرد آن‌ها در وهله اول از طرف ناظر اصلی یعنی خداوند متعال و در کنار آن از سوی ناظران و ماموران دولت تحت نظارت است و اگر عملکرد‌ها در جهت خدمت‌گزاری باشد مورد تشویق و در غیر این صورت مورد اعمال قانون قرار می‌گیرند.
" جبارزاده " با بیان اینکه قانون‌گرایی، شعار اصلی و شاه‌بیت برنامه‌های دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: عمل دقیق به آن‌چه در مجلس شورای اسلامی تصویب و توسط شورای نگهبان تایید می‌شود بر همه کارگزاران وظیفه است و هیچ کس حق ندارد قانون را با نظر خود تفسیر کند.
وی افزود: دولت تدبیر و امید برای احیای قانون‌گرایی و عمل به قانون آمده است و این خواسته دکتر روحانی از همه مسؤولان است.
" جبارزاده " همچنین تاکید کرد: همه مسؤولان ومدیران موظف به اجرای دقیق و کامل تمام مصوبات، آیین‌نامه‌ها و ابلاغیه‌های دولت هستند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری اولین همایش استانداران کشور در دولت تدبیر و امید و بیانات حجت‌الاسلام دکتر روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران در این همایش، با تشریح اهداف و برنامه‌های دولت‌ اظهار داشت: از جمله تاکیدات رییس جمهور محترم در جلسات فشرده و مهم استانداران در همایش هفته گذشته، صداقت و راستگویی کارگزاران دولت با مردم در ارایه آمار‌ها و اظهار نظر‌ها بود.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان همه مسایل و مشکلات قرار گیرند، افزود: بدون همراهی و پشتیبانی مردم، عبور از مشکلاتی که کشور ما امروز با آن مواجه است ممکن نیست، لذا من هم به مدیران استانی توصیه می‌کنم که صداقت و راستگویی را در برخورد با مردم مد نظر داشته باشند.
از همه نیرو‌ها و ظرفیت‌های استان استفاده می‌کنیم
استاندار آذربایجان شرقی تعامل هوشمندانه با همه نیروهای استان را از دیگر توصیه‌های دکتر روحانی به استانداران ذکر کرد و گفت: نیروی انسانی ارزشمند‌ترین ثروت هر کشور و منطقه است و اگر در گذر زمان تعدادی از این نیرو‌ها به دلایل سیاسی ریزش پیدا کنند، قطعا نظام صدمه خواهد دید.
وی تاکید کرد: باید با تدبیر و هوشمندی از همه نیرو‌ها و ظرفیت‌های استان استفاده کنیم و بنا نداریم افراد را به خاطر گرایش فکری و سیاسی آن‌ها حذف کنیم.
از بخش خصوصی تمام و کمال حمایت می‌کنیم
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی حرکت‌هایی که در سال‌های گذشته برای واگذاری پروژه‌های دولتی استان به بخش خصوصی انجام گرفته اما در عمل موجب اخلال در امر تولید شده است، افزود: تقویت و حمایت کامل از بخش خصوصی از جمله اهداف ماست و اطمینان می‌دهیم آن‌چه در زمینه واگذاری‌ها به ناحق انجام شده با آن مقابله خواهیم کرد و بخش خصوصی ساختگی که حیاط خلوت سودجویان شده است را بر هم می‌زنیم.
" جبارزاده " با تاکید بر دقت و جدیت بیشتر مدیران در رسیدگی به مشکلات نیروی کار، تصریح کرد: مسؤولیت‌پذیری و پاسخگویی در مقابل مطالبات مردم و کارگران از اصول مدیریت است، لذا ما با مدیرانی که برخلاف تعهد کاری به جای انجام وظایف خود و رسیدگی به مشکلات کارگران، آن‌ها را به دستگاه‌های دیگر حواله می‌کنند نمی‌توانیم کار کنیم.
وی با قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان از سرمایه‌گذاران، خاطرنشان کرد: ما از تمام کسانی که سرمایه خود را در جهت تولید و اشتغال در استان به کار می‌گیرند به طور کامل حمایت و با سودجویان و سوءاستفاده‌کنندگان مقابله می‌کنیم.
مبارزه با اعتیاد خواسته به‌حق مردم استان است
استاندار آذربایجان شرقی توجه به آسیب‌های اجتماعی را از جمله خواسته‌های دولت تدبیر و امید از کارگزاران خود اعلام کرد و گفت: مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر اولین خواسته مردم استان ماست و ما باید در راستای این خواسته به‌حق مردم، مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی و در رأس آن مواد مخدر را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.
وی افزود: امیدوارم همان‌طور که تبریز را شهر بدون گدا معرفی می‌کنیم با تلاش مدیران در سال‌های آتی اعلام کنیم که استان ما به استان بدون معتاد تبدیل شده است و تحقق این مهم به کار شبانه‌روزی نیاز دارد.
" جبارزاده " اخلاق‌مداری را از جمله اصول دولت تدبیر و امید خواند و افزود: مردم از بداخلاقی‌های گذشته ناخشنود هستند و رعایت اخلاق اسلامی را انتظار دارند، لذا رابطه کارگزاران دولت تدبیر و امید با مردم بر اساس اخلاق خواهد بود.
استفاده بهینه از ظرفیت نمایندگان مجلس در جهت خدمت‌گزاری بهتر به مردم
استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس در استان تاکید کرد و افزود: این موضوع در گذشته مورد غفلت واقع شده و ارتباط با نمایندگان به حداقل رسیده بود، لذا ما آماده‌ایم که ارتباط با نمایندگان را برقرار کنیم و همه مدیران استان را نیز به استفاده بهینه از ظرفیت نمایندگان در جهت خدمت‌گزاری بهتر به مردم توصیه می‌کنم.
جبارزاده با اشاره به تاکید دولت و شخص دکتر روحانی بر ایجاد فضای معنوی در ادارات دولتی، توجه به همه ارزش‌های نظام اسلامی و تکریم عملی ارزش‌های انقلاب و خانواده‌های شهدا را یادآور شد و با بیان اینکه انقلاب ما برای احیای نماز آمده است، خاطرنشان کرد: اگر بنا باشد در محیط اداری و کارکنان نظام فضای عبادی حاکم نباشد طبیعتا برخورد با مردم خداپسند نخواهد بود، لذا بنده از همه مدیران می‌خواهم به عنوان اولین نفر در صف نماز جماعت حضور داشته باشند.
وی همچنین بر رعایت حجاب در ادارات دولتی تاکید کرد و افزود: کارمندان خانواده دولت هستند و اگر بنا باشد خانواده دولت اصول اولیه احکام را رعایت نکنند باید در ایمان و اعتقاد خود تردید کنیم، لذا مدیران استان باید نسبت به رعایت اصول محیط اداری علی‌الخصوص رعایت حجاب اهتمام داشته باشند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فرارسیدن ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر هماهنگی و همکاری همه مدیران استان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم دهه فجر تاکید کرد.
معرفی مدیران جدید استان و قدردانی از مدیران پیشین

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش استان پتروشیمی حفاظت محیط زیست دانشگاه پیام نور دریاچه ارومیه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فرماندار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی معاون سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر