کد خبر: 136467 A

شهردار منطقه ۶ تبریز:

عدم همکاری در خصوص اخذ پروانه ساخت از سوی شهروندان، موجب گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج از اصول فنی شده و جان ساکنان این مناطق را تهدید می‌کند.

ایلنا: شهردار منطقه ۶ تبریز از ساخت و سازهای غیرمجاز و احداثواحدهای مسکونی بدون اخذ مجوز به عنوان مهم‌ترین معضل منطقه غرب تبریز یاد کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا عباس عادلی شهیر گفت: عدم همکاری در خصوص اخذ پروانه ساخت از سوی شهروندان، موجب گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج از اصول فنی شده و جان ساکنان این مناطق را تهدید می‌کند.
وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۶ برای اخذ پروانه ساخت کمترین مبلغ را در بین مناطق ۱۰گانه اخذ می‌کند تصریح کرد: گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در مناطق آناخاتون و مایان، درآمدهای شهرداری را کاهش داده و در کیفیت ارائه خدمات بهینه به شهروندان تاثیر منفی خواهد گذاشت.
عادلی با تاکید بر رعایت موارد قانونی در هرگونه ساخت و ساز شهری از سوی شهروندان، هشدار داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات انتظامی و قضائی، حکم تخریب برای ساخت و سازهای غیرمجاز صادر شده و مشکلات اجتماعی بسیاری به همراه دارد.
جمع آوری مشاغل مزاحم از سطح شهر تبریز
وی همچنین با اشاره به افتتاح فاز اول شهرک صنفی - صنعتی مبل و خودرو در منطقه مایان گفت: با اتمام این مجموعه، از این پس مشاغل مزاحم مربوط به این صنوف از سطح شهر جمع آوری و به این شهرک تخصصی منتقل خواهد شد.
عادلی با اشاره به مشکلات ترافیکی و آلودگی‌های بصری و محیطی ناشی از تجمع مشاغل مزاحم در سطح شهر گفت: واقعیت این است که کلانشهر تبریز ظرفیت ترافیک بیش از حد و خیابان‌های این شهر نیز تحمل توقف‌های دوبله و سوبله را ندارد لذا مشاغلی که باعثایجاد مزاحمت می‌شوند به شهرک‌های تخصصی منتقل می‌شود.
وی تصریح کرد: با همکاری شهرداری و مشارکت بخش خصوصی، شهرک صنفی – صنعتی مبل و خودرو در منطقه مایان طراحی شده و تمام امکانات لازم برای انتقال صنوف وابسته به مبل و نمایش گاه‌های خودرو به این منطقه منتقل خواهد شد.
عادلی ضمن توصیه به صاحبان این صنوف برای تسریع در خرید واحدهای این مجموعه اظهار داشت: احتمال دارد با صدور مصوبات قانونی تا هشت ماه آینده تمام صنوف یاد شده از مرکز شهر برچیده شده و از فعالیت آنان جلوگیری شود.
شهردار منطقه ۶ تبریز ادامه داد: با اخذ مجوزهای لازم از شهرداری تبریز، واحدهای این شهرک به صورت اقساط ۱۲ تا ۲۴ ماهه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
عادلی از صاحبان این صنوف خواست تا برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید واحدهای شهرک مبل و خودرو به واحد املاک شهرداری منطقه ۶ مراجعه نمایند.
تعریض جاده آناخاتون و کاهش تصادفات رانندگی
شهردار منطقه ۶ تبریز در ادامه به پروژه تعریض جاده آناخاتون و پیامدهای مثبت آن اشاره کرد و افزود: از زمان اتمام پروژه تعریض مسیر شهرک ۱۵ هزار نفری آناخاتون، تاکنون هیچ تصادفی گزارش نشده است.
وی گفت: این پروژه با مشارکت سازمان عمران شهرداری تبریز و با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای و تسهیل در عبور و مرور شهروندان به اجرا رسید.
عادلی شهیر در عین حال تصریح کرد: برای اجرای رویه آسفالت این مسیر به اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان نیاز است و امید می‌رود با تامین این رقم، مشکلات مسیر یاد شده حل و فصل شود.
خدمات شهری، پیشخوان ارائه خدمت به شهروندان
شهردار منطقه ۶ تبریز با بیان اینکه واحد خدمات شهری، پیشخوان خدمت به شهروندان محسوب می‌شود گفت: در ایام بارش برف در سطح شهر، تلاش همکاران این واحد موجب شد تمام مسیرهای حوزه منطقه ۶ بازگشایی شود.
عادلی شهیر ادامه داد: واحدهای برف روبی و نمک پاشی معاونت خدمات شهری با آغاز فصل زمستان به حال آماده باش درآمده و در ایام بارش‌های اخیر، علاوه بر مسیرهای اصلی حتی نسبت به بازگشایی و نمک پاشی مسیرهای فرعی و معابر محلی اقدام کردند.
وی یادآور شد: با اینکه نمک پاشی معابر موجب وارد آمدن خسارت مالی و آسیب به سطوح آسفالت می‌شود اما برای شهرداری، ممانعت از آسیب‌های جانی معابر لغزنده مهم‌تر از خسارات مالی است.
پروژه‌های جدید شهرداری منطقه ۶
عادلی همچنین از افتتاح یک پروژه و آغاز یک طرح جدید در این منطقه طی روزهای آتی خبر داد و گفت: با هدف کاهش ترافیک و تسهیل در عبور و مرور وسائط نقلیه در مسیر جاده سنتو، مطالعات پل روگذر میدان راه آهن به پایان رسیده و برای شناسایی پیمانکار تا یک ماه آینده به مناقصه گذاشته می‌شود.
به گفته وی، برای این پروژه اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و امید می‌رود طی ۶ تا ۸ ماه به اجرا درآید.
عادلی همچنین از افتتاح ساختمان جدید معاونت خدمات شهری در روزهای آینده خبر داد و گفت: به منظور ارتقای کیفیت ارائه خدمات به شهروندان، ساحتمان جدید معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه ۶ در جاده سنتو نبش تقاطع اره گر به اتمام رسیده و در ایام دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

آماده باش ترافیک تصادفات جاده ای تصادفات رانندگی جاده خودرو راه آهن ساخت و ساز شهرداری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر