کد خبر: 136478 A

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز:

معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برای برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی اشاعه فرهنگ نماز و احکام آمادگی دارد.

ایلنا: در راستای سازماندهی و هدفمند کردن فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه گسترش فرهنگ نماز جلسه ستاد اقامه نماز، در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز در این نشست گفت: مجموعه شهرداری بایستی ضمن توجه جدی به فریضه نماز و ترویج فرهنگ عفاف در میان کارکنان و پرسنل، نسبت به برنامه ریزی راهبردی در فضاهای عمومی شهری خصوصأ پارک‌ها و اماکن عمومی در راستای اشاعه فرهنگ غنی و اصیل اسلامی – ایرانی اقدام نماید.
حجت الاسلام احمد حمیدی در این نشست با اشاره به تخصیص بخشی از اعتبارات به مسایل فرهنگی بر عملی شدن و جذب این اعتبارات در پیاده سازی احکام اسلامی در مناطق دهگانه و سازمانهای تابعه شهرداری اظهار داشت: شهرداری تبریز برای توسعه فضاهای عمومی نمازخانه‌ای در پارک‌ها، بوستان‌ها و مراکز اداری تابعه برنامه‌های وسیعی پیش‌بینی کرده است.
وی بخش عمده فعالیت‌های شهرداری تبریز در زمینه فرهنگ‌سازی نماز را تبلیغات و فضاسازی عمومی در راستای نماز و تشویق کودکان و نوجوانان برای اقامه این فریضه دینی عنوان کرد و گفت: مجموعه شهرداری تبریز آمادگی خود را برای همگانی نمودن نماز جماعت در راستای ترویج بهتر فرهنگ نماز و رونق بخشیدن به این فریضه و تکلیف الهی در محیط اداری و تجهیز نمازخانه‌های اداری وگسترش فعالیت‌های مربوط به نماز در سطح شهر اعلام می‌دارد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز ضمن اعلام آمادگی معاونت فرهنگی و اجتماعی در برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی در راستای اشاعه فرهنگ نماز و احکام و معارف اسلامی در مناطق و سازمان‌های شهرداری گفت: خانواده بزرگ شهرداری تبریز ضمن توجه جدی به فریضه نماز و تلاش در ترویج فرهنگ عفاف در میان کارکنان و پرسنل، نسبت به برنامه ریزی راهبردی در فضاهای عمومی شهری خصوصأ پارک‌ها و مساجد در راستای اشاعه فرهنگ غنی و اصیل اسلامی ایرانی قدم بر می‌دارد.
وی در پایان خواستار توجه جدی مدیران فرهنگی مناطق به فراهم ساختن بیش از پیش زمینه‌های معنوی در مجموعه‌های اداری و فضاهای شهری موثر در فرهنگ شده و حمایت خود را از این اقدامات ابراز داشت.

تبلیغات ترویج فرهنگ خانواده شهرداری فرهنگ سازی فرهنگی و اجتماعی کودکان و نوجوانان معاون نماز تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر