کد خبر: 136556 A

مدیر جهادکشاورزی جلفا:

بر این اساس متقاضیان مشارکت در ایجاد مجتمع۱۴۰ هکتاری گلخانه ارس در کوتاه مدت خواهند توانست از تسهیلات بانکی لازم بهره‌مند شوند.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفا گفت: آخرین توافق به عمل آمده بین مسئولین سازمان جهادکشاورزی استان، منطقه آزادارس و بانک کشاورزی آذربایجان شرقی، به زودی ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان مجتمع گلخانه‌ای ارس براساس توسط بانک کشاورزی در این منطقه عملیاتی می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا رضا عباسی در حاشیه شورای مدیران سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران افزود: بر این اساس متقاضیان مشارکت در ایجاد مجتمع۱۴۰ هکتاری گلخانه ارس در کوتاه مدت خواهند توانست از تسهیلات بانکی لازم بهره‌مند شوند.
وی گفت: بر اساس اختیارات منطقه آزاد ارس ماخوذه از وزارت کشور جهت صدور مجوزهای سرمایه گذاری، تاسیس شرکت، ساخت وساز، مجوزهای صادره برای احداثو راه اندازی مجتمع گلخانه‌ای مورد تائید جهادکشاورزی بوده و مستند به توافق انجام یافته و براساس ماده ۱۴ آئین نامه نحوه استفاده از زمین و منابع ملی در منطقه آزاد ارس، بانک کشاورزی حمایت‌های لازم برای عملیاتی شدن این مجتمع را انجام خواهد داد.
عباسی ادامه داد: بر اساس برآوردهای انجام یافته، اشتغالزایی این طرح به طور مستقیم حداقل ۷۰۰ نفر و غیر مستقیم آن نیز۵۰۰ نفر بوده و ظرفیت جذب سرمایه گذاری بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی داخلی و خارجی را داراست.
وی خاطرنشان کرد: این مجتمع گلخانه‌ای با ۱۰۱ واحد گلخانه‌ای با سیستم هیدروپونیک خواهد توانست بخش بزرگی از بازار ۳۰۰ میلیونی کشورهای آسیای میانه را هدف و زیر پوشش محصولات تولیدی قرار دهد.

آذربایجان شرقی بخش خصوصی پوشش تسهیلات بانکی زمین سرمایه گذاری کشاورزی وزارت کشور ارس گلخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر