کد خبر: 136671 A

معاون خدمات شهری و اجرائی شهرداری تبریز:

قانون مدیریت پسماند‌ها سالهاست به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و در آن به صراحت وظیفه تولید کنندگان زباله در قبال تولید آن مشخص و سایر نهاد‌ها نیز مکلف به همکاری با شهرداری شده‌اند. / متاسفانه به دلیل عدم شناخت شهروندان از اهمیت موضوع و عدم اطلاع رسانی کافی بیشتر مردم از اهمیت موضوع و حجم کار غافل بوده و اهمیت چندانی به آن قائل نیستند.

ایلنا: معاون خدمات شهری و اجرائی شهرداری تبریز مشارکت شهروندان تبریز در اجرای قانون پسماند را مهم خواند.
به گزارش خبرنگار " ایلنا ". " محمد رضا قربانیان تبریزی " با اشاره به اهمیت موضوع پسماندهای تولیدی ناشی از زندگی شهری شهروندان و خطرات زباله گفت: ایجاد آرامش و احساس امنیت و سلامت شهروندان یکی از خواسته‌های اساسی شهرداری است.
وی با اشاره به این مطلب که قانون مدیریت پسماند‌ها سالهاست به تصویب مجلس رسیده و در آن به صراحت وظیفه تولید کنندگان زباله مشخص و سایر نهاد‌ها نیز مکلف به همکاری با شهرداری شده‌اند، افزود: متاسفانه به دلیل عدم شناخت شهروندان از اهمیت موضوع و عدم اطلاع رسانی کافی، مردم از اهمیت موضوع و حجم کار غافل بوده و اهمیت چندانی به آن قائل نیستند.
وی گفت: بی‌توجهی به موضوع زباله تبعات زیست محیطی برای سلامتی‌‌ شهروندان خواهد داشت.
" قربانیان تبریزی " با اشاره به برخی اقدامات شهرداری تبریز در این زمینه افزود: در فاز نخست جلب مشارکت شهروندان، اقدام به نشر قانون مدیریت پسماند‌ها به منظور ارسال به ادارات و نهاد‌ها جهت نصب در محل دید و مطالعه پرسنل ادارات و سازمان‌ها و مراجعین کرده که در ‌‌نهایت می‌تواند آشنائی شهروندان با این قانون و سعی در عمل به مقررات را در آن‌ها نهادینه سازد.
.

زباله زیست محیطی سلامت شهرداری قانون مجلس شورای اسلامی معاون شهروندان امنیت اهمیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر