کد خبر: 136672 A

رییس شورای شهر تبریز:

افزایش سرانه فضای سبز تبریز، مورد تاکید شورای شهر است.

ایلنا: رییس شورای شهر تبریز گفت: موضوع محیط زیست موضوع مهمی است که شهرداری به عنوان نهادی مسئول، وظیفه خطیری را برعهده گرفته است.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " شهرام دبیری " در نشست راهبردی مدیریت پسماند که در مجموعه تالار همایش های شهرداری تبریز برگزار شد، اظهار داشت: انسان ها با دخالت در محیط زیست باعثدگرگونی‌هایی شده اند که با روند صنعتی شدن و زندگی ماشینی، امروز شاهد معضلات عدیده محیط زیستی هستیم تا جایی که مصرف انرژی و افزایش جمعیت میزان آلاینده‌ها و آلودگی‌ها را تا مرز خطرناکی افرایش داده است.
وی ادامه داد: با توجه به آلودگی‌های مختلف در کلانشهر تبریز، شورای شهر تبریز در برنامه ریزی ۵ ساله خود بر میزان افزایش سرانه فضای سبز تبریز تاکید ویژه‌ای دارد و در همین راستا با تقویت کمربند سبز تبریز این سرانه از میزان فعلی ۱۵ متر مربع برای هر نفر به ۲۰ مترمربع افزایش پیدا خواهد کرد.
" دبیری " همچنین با بیان اینکه برای مدیریت پسماند در تبریز اقدامات خوبی انجام گرفته است، گفت: فرهنگ سازی در کنار این کار‌ها تحقق تفکیک زباله‌ها را از مبدا را آسان خواهد کرد.
وی افزود: شورای شهر تبریز اهتمام ویژه‌ای دارد تا محیط شهری سالمی را برای شهروندان ایجاد کند و در این راستا ساماندهی مشاغل مزاحم و دست فروش‌ها و جمع آوری خودروهای فرسوده و آلاینده و اقدامات زیربنایی دراولویت‌ هستند.

افزایش جمعیت انرژی زباله شورای شهر شهرداری فرهنگ سازی فضای سبز محیط زیست تبریز سرانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر