کد خبر: 137033 A

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اعتراضات کارگران تراکتورسازی؛

وقتی مشکلی پیش می‌آید و به مسئله اجتماعی و امنیتی تبدیل و سرریز آن به تجمع در برابر استانداری و امام جمعه می‌کشد، نشان می‌دهد دستگاهی به وظیفه خود درست عمل نکرده است. / اینکه کارگران کارخانه‌ای ۸ ماه حقوق دریافت نکرده اند، بیانگر آن است که به مشکلات بی‌توجهی شده است.

ایلنا: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از عملکرد برخی دستگاه‌ها انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " محمدصادق پورمهدی " که در آیین تودیع و معارفه مدیرکل جدید تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی سخن می‌گفت، افزود: وقتی مشکلی پیش می‌آید و به مسئله اجتماعی و امنیتی تبدیل و سرریز آن به تجمع در برابر استانداری و امام جمعه می‌کشد، نشان می‌دهد دستگاهی به وظیفه خود درست عمل نکرده است.
وی که تلویحاً به تجمع اخیر کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز در برابر استانداری و دفتر امام جمعه تبریز اشاره داشت خاطرنشان کرد: اینکه کارگران کارخانه‌ای ۸ ماه حقوق دریافت نکرده باشند بیانگر آن است که به مشکلات بی‌توجهی شده است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که وظیفه حکومت و دولت فراهم کردن امنیت، بستر کار و هماهنگی امور بوده خواهان وحدت وهمدلی میان دستگاه‌های اجرایی شد و با اعلام آمادگی مدیریت ارشد استان جهت همکاری با نمایندگان مجلس گفت: مبنای کار ما در دولت تدبیر و امید، قانون است چرا که نفع آن به مردم می‌رسد.
وی از نیروی انسانی به عنوان ارزشمند‌ترین سرمایه‌ها یاد کرد و گفت: ما به هنگام ورود با مردم پیمان بسته‌ایم فارغ از هر گرایشی از تمام نیرو‌ها استفاده کنیم و از سیاست بازی و حاشیه‌ها پرهیز و به وظایف تخصصی خود بپردازیم.
" پورمهدی " خاطرنشان کرد: آنقدر کار در حوزه‌های فعالیت وجود دارد که مجالی برای انجام هیچ کار دیگری نیست و اگر غفلتی صورت گیرد از مسئولیت خودمان عقب خواهیم ماند.
وی در ادامه وظایف و حوزه کاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی را بسیار گسترده خواند و گفت: در ابعاد مختلف این اداره کل از جمله بعد نظارتی وظایف خطیری را بر عهده دارد که در همین بحثتعاونی‌ها اگر نظارتی نباشد می‌تواند مشکل آفرین باشد.
" پورمهدی " به بحثبیمه تامین اجتماعی در حوزه فعالیت این اداره کل اشاره کرد و گفت: هم اکنون۶۰۰ هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در آذربایجان شرقی وجود داردکه باید تلاش شود تا این پوشش بیمه‌ای را به کل اقشار جامعه گسترش دهیم و این نشان می‌دهد که فرصت‌های زیادی برای کارکردن و تلاش برای مدیران ما وجود دارد.
همین گزارش حاکی است صبح امروز طی مراسمی " میر احد حسینی " به عنوان مدیر کل جدید تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی جایگزین " یونس فاتح " شد.

آذربایجان شرقی امام جمعه پوشش تراکتورسازی تبریز حقوق دولت قانون مشکلات تراکتورسازی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر