کد خبر: 137036 A

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی:

با این اقدام، بستری مناسب برای تنظیم بازار اشتغال و مدیریت و برنامه ریزی صحیح در این حوزه فراهم شده و مقدمه‌ای مناسب برای اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

ایلنا: عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی از برنامه ریزی مجلس برای نظام مند کردن نظام آماری کشور در بحثحوزه اشتغال خبر داد.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " محمدحسین فرهنگی " در آیین تودیع و معارفه مدیرکل جدید تعاون، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی افزود: بر اساس این برنامه ریزی که کار آن از دوره هشتم مجلس شورای اسلامی آغاز شده سامانه آماری در زمینه اشتغال در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس اطلاعات داده‌ای از جمله جویندگان کار، پوشش‌های بیمه‌ای و نیازهای اصلی واحدهای تولیدی شکل خواهد گرفت.
وی گفت: با این اقدام بستر مناسبی برای تنظیم بازار اشتغال و مدیریت و برنامه ریزی صحیح در این حوزه فراهم شده و مقدمه‌ای مناسب برای اشتغالزایی ایجاد می‌شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حیطه کاری وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: قرار گرفتن بخش تعاون به عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور، موضوع روابط کار، پوشش‌های حمایتی و صندوق‌های بیمه‌ای در کنار وظیفه خطیر اشتغالزایی فعالیت‌های این وزارتخانه را با حساسیت خاصی همراه کرده و باید با دقت به آن توجه شود.
وی همچنین خواستار توجه جدی‌تر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طرح احداثبیمارستان جدید تأمین اجتماعی در تبریز شد و گفت: ۲ بیمارستان تأمین اجتماعی تبریز در حال حاضر جوابگوی نیازهای بیمه شدگان نبوده وضرورت تسریع در احداثاین بیمارستان احساس می‌شود.

آذربایجان شرقی اشتغال بیمارستان پوشش تنظیم بازار تودیع و معارفه مجلس شورای اسلامی نماینده مردم وزارت تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر