کد خبر: 137138 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

این کالا‌ها طی ۹ ماهه سالجاری به ۸۵ کشور دنیا صادر شده است.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از صادرات ۱۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری فرش و صنایع دستی در ۹ ماهه سال جاری در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد جعفر عظمایی با بیان اینکه در حال حاضر، فرش تبریز به ۸۵ کشور جهان صادر می‌شود و در تلاش هستیم بازارهای هدف را بیش از پیش افزایش دهیم گفت افزود: ظرفیتهای موجود برای ارتقای جایگاه فرش در صادرات و اقتصاد کشور هنوز بطور کامل بکار گرفته نشده است و بدین لحاظ پشتیبلانی و حمایت، سرمایه گذاریهای لازم و برنامه ریزی استراتژیک برای ورود موثر‌تر به بازارهای جهانی بطور جد مد نظر ارگانهای مرتبط با تولید و تجارت فرش دستباف است.
وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از سهم صادراتی فرش کشور متعلق به استان آذربایجان شرقی است، گفت: گسترش بازارهای هدف فرش تبریزبه کشورهای ژاپن، کره، چین و روسیه در اولویت‌های کاری برنامه‌های سازمان و تشکل‌های مرتبط با تجارت فرش دستباف استان می‌باشد، هر چند که در حال حاضر نیز فرش تبریز به این کشور‌ها صادر می‌شود اما درصدد هستیم با برنامه ریزی‌های راهبردی، این بازار‌ها را به صورت پایدار و ثابت در اختیار بگیریم.
عظمایی خاطرنشان کرد: رونق تولید و تجارت فرش دستباف و افزایش سهم این بخش در تجارت بازار داخلی و خارجی منوط به رفع مشکلات چندین ساله این حوزه اعم از بیمه بافندگان، تامین نقدینگی تولیدکنندگان و مواد اولیه و ساماندهی تسهیلات مربوطه و حضور تاثیرگذار در نمایشگاهای بین المللی بوده و ضامن تداوم و بهبود اعتبار جهانی فرش دستباف تبریز در بازار پر رقابت امروز دنیاست.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی چین رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت روسیه سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه صنایع دستی فرش مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر