کد خبر: 137980 A

هیچ مشکل مالی برای احداثاین مسجد که در زلزله سال گذشته آسیب دیده بود، وجود ندارد و با همت اهالی و خیرین تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

ایلنا: فرماندار ورزقان گفت: خیرین ایرانی مقیم حارج از کشور ۲۰ میلیارد ریال برای احداثمسجد روستای کاسین این شهرستان هزینه می‌کنند که در زمینی به وسعت ۷۰۰ مترمربع با طراحی عالی و با معماری اسلامی احداثمی‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا فروغی شجاعی در مراسم کلنگ زنی مسجد روستای کاسین افزود: هیچ مشکل مالی برای احداثاین مسجد وجود ندارد و با همت اهالی و خیرین تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی نیز درحاشیه این مراسم گفت: ۳۰۰ باب مسجد و مکان متبرکه در اثر زلزله پارسال در این استان در شهرستان‌های ورزقان، اهر و هریس آسیب و یا تخریب شده بود.
سیاری افزود: این اداره کل کار بازسازی و مرمت ۳۳ باب مساجد را برعهده دارد و برای احداثاین مساجد ۲۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۵۰ درصد آن تخصیص یافته و از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه بازسازی و یا احداث۳۰ درصد باقیمانده از مساجد تخریبی توسط ارگان‌ها تقبل شده است، خاطرنشان کرد اعتبار در نظر گرفته شده توسط نهادهای مختلف برای این امر کافی نیست و فقط ۵۰ تا ۶۰ درصد کار را پیش می‌برد.
سیاری گفت: در مجموع کار احداثو تعمیر ۲۰۰ مسجد در شهر‌ها و روستاهای زلزله زده مناطق ارسباران نیازمند همت خیران است.
لازم به یاد آوری است مسجد روستای کاسین در اثر زلزله سال گذشته شهرستان ورزقان تخریب شده بود.
این روستا یکی از روستاهای هدف گردشگری استان به شمار می‌ رود.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی بهره وری زلزله فرماندار گردشگری استان مسجد معاون معماری روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر