کد خبر: 139653 A

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی تبریز:

درصدد هستیم ۱۰ پارک یک هکتاری در هر یک از مناطق ۱۰گانه شهرداری تبریز ایجاد کنیم.

ایلنا: عضو هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز از برنامه ریزی جدی شورای شهر برای ارتقای خدمات شهر تبریز خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا سعید محدثبا اشاره به انتظارات شهروندان از مجموعه شورا و شهرداری گفت: ما به عنوان اعضای شورا می‌پذیریم که بعضاً در ارائه خدمات شهری با روش‌های سنتی عمل می‌کنیم و طبیعتاً تداوم این روش نمی‌تواند موجبات رضایتمندی مردم را فراهم آورد. از همین رو در تلاش هستیم به روزسازی و مدرن کردن خدمات شهری تبریز در قالب بودجه سال آینده را مورد توجه ویژه قرار دهیم.
وی افزود: مطمئنم با تدابیر شورا و شهرداری تبریز شاهد یک تحول همه جانبه در خدمات شهری طی سال آینده خواهیم بود.
محدثدر بخشی از سخنان خود به آسفال معابر شهری اشاره کرد و افزود: به واقع نمی‌توان از وضعیت خوب آسفالت معابر تبریز در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور سخنی به میان آورد. با این حال باید منصف باشیم و بپذیریم که بخش بزرگی از مشکلات آسفالت معابر به خاطر شرایط خاص جوی و اقلیمی تبریز است.
وی خاطرنشان کرد: ملاحظه می‌کنید که بعد از بارش برف معابر شهری مورد نمک پاشی قرار می‌گیرند و این مساله عمر آسفالت را به شدت پایین می‌آورد. ما گاهی اوقات در کلانشهر تبریز شاهد برودت هوا به میزان منهای ۱۵ درجه سانتی گراد هم هستیم و لذا بخشی از نابسامانی وضع موجود آسفالت معابر معلول این ویژگی تبریز است که البته برای بهبود وضع موجود، توجه به آسفالت معابر کلانشهر تبریز در قالب بودجه ۹۳ شهرداری هم در دستور کار شوراست.
وی همچنین پیرامون مسائل فضای سبز شهر تبریز اظهار داشت: اعتبار مربوط به ایجاد و توسعه فضای سبز شهری در بودجه سال آینده شهرداری تبریز حداقل ۵/۲ تا ۳ برابر خواهد شد.
محدثتأکید کرد: ما هم معتقدیم که باید فضای سبز در تبریز توسعه یابد و ایجاد کمربند سبز در حاشیه اتوبان‌های این کلانشهر می‌تواند یک اولویت باشد البته اقداماتی در این رابطه شروع شده ولی در فصل زمستان امکان توسعه فضای سبز نیست.
وی افزود: همچنین درصدد هستیم ۱۰ پارک یک هکتاری در هر یک از مناطق ۱۰گانه شهرداری تبریز ایجاد کنیم و تحقق این مهم نیز در کنار ایجاد کمربندهای سبز می‌تواند به بهبود وضعیت فضای سبز تبریز کمک کند.

بارش برف بودجه زمستان شورای اسلامی شورای شهر شهرداری فضای سبز مشکلات آینده تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر