کد خبر: 139654 A

این کتاب مفاهیم علمی و کاربردی حوزه کروماتوگرافی گاز را با توجه به تکنولوژی‌های مورد استفاده در ایستگاه‌های اندازه‌گیری گاز شرکت ملی گاز به ویژه حوزه صادرات ارائه می‌نماید.

ایلنا: کارکنان منطقه ۸ عملیات انتقال گاز ایران موفق شدند «کتاب کروماتوگرافی گاز» را در طول ۳ سال گردآوری و تالیف نمایند.
به گزارش خبرنگار ایلنا مهندس اندازه گیری و کنترل کیفیت گاز منطقه ۸ و گردآورنده و مولف این کتاب گفت: با توجه به اینکه تاکنون کتاب‌های مختلف دانشگاهی در مورد کروماتوگرافی گاز به رشته تحریر درآمده بود اما کتابی که به صورت عملیاتی، منطبق بر نیاز‌ها و روش‌های جدید مورد استفاده در پالایشگاه‌های گاز و ایستگاه‌های اندازه‌گیری صادراتی و وارداتی گاز به موضوع کروماتوگرافی گاز به صورت تخصصی نپرداخته و تدوین و تالیف نشده بود، لذا بر آن شدیم کتابی را تالیف نماییم که مفاهیم علمی و کاربردی حوزه کروماتوگرافی گاز را با توجه به تکنولوژی‌های مورد استفاده در ایستگاه‌های اندازه‌گیری گاز شرکت ملی گاز به ویژه حوزه صادرات ارائه نماید.
رضا موسی‌زاده افزود: آنالایزرهای کروماتوگرافی گاز در تاسیسات اندازه گبری و پالایشگاههای گاز جهت تعیین کیفیت و درصد مولی ترکیبات اصلی گاز استفاده می‌شود و این کتاب بنا به درخواست آموزش شرکت ملی گاز و با همکاری آموزش منطقه ۸ عملیات در طول ۳ سال به ویراستاری علمی وحید چگنی‌زاده، مهندس سابق تاسیسات اندازه گیری بازرگان تالیف و منتشر شد.
بنا براین گزارش رضا موسی‌زاده، مهندس اندازه گیری و کنترل کیفیت گاز در واحد دیسپچینگ منطقه ۸ عملیات انتقال گاز بوده که ۵ سال در واحد ایزاردقیق تاسیسات صادرات گاز بازرگان - ۴ سال در واحد بهره برداری تاسیسات صادرات گاز بازرگان و ۴ سال واحد اندازه گیری دیسپچینگ مشغول به فعالیت بوده است.
از فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی وی همچنین می‌توان به تهیه کننده CD آموزشی تجهیزات اندازه گیری بازرگان در سال ۸۳ - تدریس دوره آنالایزرهای کروماتوگرافی گاز در منطقه - تهیه کننده نرم افزار شبیه سازی محاسبات سیستم‌های اندازه گیری اروفیسی(نام شبیه ساز: SIMO) در سال ۹۲ اشاره کرد.

ایران شبیه سازی شرکت ملی گاز گاز نرم افزار عملیات انتقال حوزه اندازه کروماتوگرافی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر