کد خبر: 141239 A

وزیر آموزش و پرورش:

دانش‌آموزان زیادی الگوی معلمان خود شدند.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب و حراست از تمامیت ارضی، تکلیفی است که شهدا برای ما تعیین کرده‌اند و اگر بخواهیم واقعا از شهدا تجلیل کنیم باید باور‌ها و اهداف شهدا را پاس بداریم.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " علی‌اصغر فانی " در چهارمین همایش نیمکت‌های سوخته، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای زیبنیه و ثارالله میانه، افزود: دانش‌آموزان شهید زیبنیه و ثارالله، آگاهانه شهادت را انتخاب کردند و امروز حاضر و ناظر اعمال ما هستند.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان زیادی الگوی معلمان خود شدند، گفت: امام خمینی(ره) در مورد دانش‌آموز شهید ۱۳ ساله، حسین فهمیده او را رهبر خود می‌داند و این افتخاری برای ماست.
وزیر آموزش و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و قریب به ۵ هزار معلم شهید به ویژه دو شهید بزرگ آموزش و پرورش، شهیدان رجایی و باهنر، ابراز امیدواری کرد: با تلاش فرهنگیان کشور دانش‌آموزانی در شأن جمهوری اسلامی تربیت کنیم.
وی همچنین از پیگیری موضوع بازسازی مدرسه زینبیه و ساخت یادمان شهدای این مدرسه در شهرستان میانه خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش همچنین در سفر به میانه با حضور در مدرسه زیبنیه این شهرستان، یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز این مدرسه را گرامی داشت.
شرکت‌کنندگان در همایش نیمکت‌های سوخته همچنین در گلزار شهدای میانه، مزار شهدای زینبیه و ثارالله را گلباران و با قرائت فاتحه به روح این شهدا، یاد آنان را گرامی داشتند.
دبیرستان دخترانه زینبیه و دبستان پسرانه ثارالله شهرستان میانه در روز ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۶۵ توسط هواپیماهای متجاوز عراقی بمباران شد که منجر به شهادت ۳۳ دانش آموز و یک خدمت‌گزار مدرسه شد.

آموزش و پرورش امام خمینی انقلاب جمهوری اسلامی دانش آموز دانش آموزان مدرسه معلم وزیر آموزش و پرورش رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر