کد خبر: 143000 A

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز:

علیرغم خدمات فنی زیربنایی انجام پذیرفته در مناطق روستایی هنوز جلوی مهاجرت روستاییان به طور کامل گرفته نشده است که لازم است تا با تلاش بیشتر، ترتیبی اتخاذ شود که این معضل برطرف شود.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز بر لزوم خودکفایی در تولید غلات همچون گندم و برنج در استان و کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با رئیس و مدیران سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی که همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر انجام پذیرفته بود ضمن تبریک سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه جهادسازندگی در گذشته در مدت زمان اندک، منشاء تحولات بنیادین در مناطق روستایی کشور گردید ادامه داد: علیرغم خدمات فنی زیربنایی انجام پذیرفته در مناطق روستایی هنوز جلوی مهاجرت روستاییان به طور کامل گرفته نشده است که لازم است تا با تلاش بیشتر، ترتیبی اتخاذ شود که این معضل برطرف شود.
وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم باعثرونق کشاورزی در کشور می‌شود و اشتیاق کشاورزان را به امر تولید این محصول افزایش می‌دهد افزود: با خودکفایی در تولید گندم، ضمن تامین احتیاجات غذایی کشور، جلوی مهاجرت روستائیان هم گرفته می‌شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تقسیمات اراضی در رژیم گذشته باعثفلج شدن کشاورزی کشور شده بود افزود: به فضل الهی هم اکنون به مدد پیروزی انقلاب اسلامی وضعیت نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است.
وی افزود: عدم رسیدگی به مناطق محروم روستایی در دوران قبل ازانقلاب و رژیم طاغوتی پهلوی باعثشد تا روستانشینان به شهر‌ها مهاجرت کنند که در نتیجه آن مشکلات شهری افزایش پیداکرد و در دوران پس از انقلاب رشد و شکوفایی مناطق محروم کشور با تلاش جهادگران میسر شده است.
آیت اله مجتهد شبستری بابیان اینکه جهادکشاورزی نیز در رشد و ارتقاء جایگاه بخش کشاورزی در جامعه تلاش خود را گسترده‌تر کرده و به فضل و قوه الهی در آینده نزدیک شاهد توسعه کامل و پایدار این بخش در کشور اسلامی خواهیم بود ادامه داد: امیدوارم با تلاش سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، رونق کشاورزی و محصولات تولیدی در این بخش بیش از پیش باشد.
وی با بیان اینکه لازم است تا سازمان جهادکشاورزی صرفاً به تولیدات کشاورزی و پیشرفت این بخش مشغول شود و از مسائل سیاسی دوری نماید افزود: جهادکشاورزی از ارگانهای مهم کشور بوده و کشاورزی از امورات مهم در تامین احتیاجات غذایی کشور است و لذا با توجه به تاکید مقام معظم رهبری جهت حماسه اقتصادی، یقیناً با تلاش کشاورزان و کارکنان این سازمان، حماسه اقتصادی به ویژه با صادرات محصولات مازاد کشاورزی تحقق خواهد یافت.
- جهادکشاورزی صرفاً یک دستگاه تولیدی و اجرایی است
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان نیز در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر افزود: سازمان جهادکشاورزی صرفاً یک دستگاه تولیدی و اجرایی است و هدف عمده مدیران این مجموعه ارتقای کیفی و کمی محصولات تولیدی در بخش کشاورزی می‌باشد.
کریم مهری ضمن تقدیر از زحمات مدیران قبلی افزود: خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک هدف بزرگ ما بوده و به یاری خدا با افزایش تولید و خودکفایی در تولید گامهای موثری در بخش کشاورزی خواهیم برداشت.

آذربایجان شرقی امام جمعه بخش کشاورزی جامعه دهه فجر کشاورزی مشکلات مهاجرت ولی فقیه گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر