کد خبر: 146245 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی:

شعار ورزش آذربایجانشرقی بر استحکام دوستی ملت‌ها است. / هیجدهمین دوره رقابتهای شطرنج مردان و زنان جام ملت ھای شطرنج آسیا به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد.

ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تأکید کرد: شعار ورزش آذربایجانشرقی بر استحکام دوستی ملت‌ها است.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در آیین امضاء توافق نامه میزبانی هجدهمین دوره رقابت‌های شطرنج مردان و زنان جام ملت ھای شطرنج آسیا در تبریز گفت: تبریز و آذربایجان‌شرقی وزنه سنگینی در ورزش کشور بوده و هست و در رشته‌های مختلف ورزشی به قطبهای پرمهره و مستعد در کشور تبدیل شده است و شطرنج نیز یکی از این رشته‌های ورزشی است که همواره پیشتاز در کشور بوده و رقابتهای مهم بین المللی در تبریز برگزار شده است.
وی تصریح کرد: آذربایجان‌شرقی نقش کلیدی در ارتقاء شطرنج کشور دارد و یکی از مستعد‌ترین استان‌ها و زیر ساختارهای خوبی در استان برای شطرنج کشور دارد.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در ادامه افزود: آذربایجان‌شرقی در فوتبال، فوتسال، شنا و شیرجه، تکواندو، کشتی، شمشیربازی، قایقرانی، والیبال و ژیمناستیک قهرمانان به نام و تیمهای مدعی دارد و در کنار این تیمهای قدرتمند، طرفداران و هوادارن پرشور تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز را دارد که در سراسر دنیا عشق و علاقه خود را به این تیم همواره نشان داده‌اند و اوج این ابراز علاقه در قهرمانی تیم تراکتورسازی تبریز در جام حذفی فوتبال و کسب جواز سومین حضور متوالی در فوتبال جام باشگاههای آسیا است.
اسبقیان خاطرنشان کرد: تبریز و آذربایجانشرقی سرآمد میزبانی‌های مهم بین المللی و آسیایی بوده و برگزاری موفق بیست و هشت دوره تور دوچرخه سواری بین المللی ایران - آذربایجان و ارتقاء به سطح نیمه حرفه‌ای درسال ۲۰۱۴ و برگزاری رقابتهای بین المللی همچون شطرنج، کشتی، تکواندو و تنیس در تبریز در سالهای گذشته و در پیش بودن رقابتهای شطرنج جام ملتهای آسیا و قهرمانی هندبال نوجوانان اسیا در کنار تور دوچرخه سواری بین المللی نیمه حرفه‌ای ایران - آذربایجان گواهی بر این ادعاست.
وی افزود: استاندار آذربایجانشرقی، شهردار کلان شهر تبریز و شورای اسلامی کلان شهر تبریز در تمامی مقاطع تاثیرگذار بر ورزش استان بوده‌اند و تمام عشق و توجه مسئولین به ورزش در راستای ایجاد روحیه شادابی و نشاط در جامعه است.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در خصوص برگزاری هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج مردان و زنان جام ملت ھای شطرنج آسیا در تبریز گفت: این رقابت‌ها می‌تواند توانایی و ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های ایران اسلامی و استان آذربایجانشرقی به قاره کهن نشان دهد و برای حضور تیمهای مطرح با ترکیب ورزشکارانی قدرتمند از کنفدراسیون شطرنج آسیا انتظار داریم.
وی برگزاری این رقابت‌ها را گام مهم و اساسی و زیر بنایی برای میزبانی رقابتهای مهمترر و در سطح جهانی در رشته شطرنج دانست.
همین گزارش حاکی است طی مراسمی در هتل تبریز توافق نامه بین مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی، مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز، نماینده فدراسیون شطرنج و ھشام علی محمد طاھر دبیر کل کنفدراسیون شطرنج آسیا هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج مردان و زنان جام ملت ھای شطرنج آسیا به میزبانی تبریز ۲۹ اردیبهشت الی ۹ خرداد سال ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد.

آذربایجان شرقی تکواندو رشته های مختلف ورزشی رقابت عشق فوتسال مردان و زنان والیبال ورزش و جوانان ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر