کد خبر: 146270 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

همچنین ارزش صادرات گروه فلزات آذربایجان شرقی نیز از رشد ۷/۱۲ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل برخوردار بوده است.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در ۱۰ ماه امسال صادرات گروه سنگ و مواد معدنی استان با ۶/۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار رسید.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد جعفر عظمایی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی با دارا بودن معادن غنی و کم نظیر در دنیا از ظرفیت بالایی در توسعه بخش معدن و سرمایه گذاری در امور صنایع معدنی برخوردار است.
عظمایی در ادامه با بیان اینکه راهبردی‌ترین برنامه در رسیدن به توسعه پایدار در تولید وصنعت استان از طریق گسترش معادن و صنایع معدنی میسر می‌شود افزود توجه همزمان به اکتشاف، استخراجو تولید و صادرات مواد معدنی با کیفیت، یکی از هموار‌ترین راه‌های خروج از اقتصادی تک محصولی استو توسعه بیشتر و پایدارتربخش معدن، منجر به هموار شدن مسیر توسعه اقتصادی و تجاری کشور خواهد شد.
وی آذربایجان شرقی را بواسطه وجود ظرفیت‌های طبیعی و انسانی و نیز بسترهای سرمایه گذاری از استانهای پیشرو در توسعه صنایع معدنی کشور برشمرد و گفت: ارزش صادرات گروه فلزات آذربایجان شرقی در ۱۰ ماهه سالجاری نیز ۱۴۷ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار بوده است.
عظمایی افزود: این رقم صادرات رشد ۷/۱۲ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل در این گروه کالایی را نشان می دهد.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی توسعه پایدار دلار رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت رشد سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه گذاری فلزات معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر