کد خبر: 146324 A

در آیین گشایش این کنگره، حاضران به مدت یک دقیقه به احترام جان باختگان زمین لرزه سال گذشته ارسباران سکوت کردند.

ایلنا: نخستین کنگره بین المللی تخصی زمین‌شناسی زمین لرزه با حضور اندیشمندان سر‌شناس علوم زمین دنیا و به عنوان یکی از گردهمایی‌های اقماری سی و دومین گردهمایی علوم زمین در تالار اندیشه ائل گلی تبریز گشایش یافت.
به گزارش ایلنا دبیر علمی سی و دومین گردهمایی علوم زمین و نخستین کنگره بین المللی تخصصی زمین‌شناسی زمین لرزه صبح امروز در آیین گشایش این کنگره با تشریح دلایل انتخاب تبریز به عنوان شهر میزبان کنگره زمین‌شناسی زمین لرزه، گفت: ویژگی‌های زمین‌شناختی تبریز و انجام تحقیقات گسترده علمی در خصوص زمین لرزه، باعثانتخاب تبریز به عنوان میزبان نخستین کنگره تخصصی و بین المللی زمین‌شناسی زمین لرزه شده است.
«منوچهر قرشی» اظهار داشت: در کنگره‌های ۱۱ گانه تخصصی علوم زمین ۱۵۰ نفر از بهترین کار‌شناسان و اساتید علوم زمین دنیا به همراه متخصصان زمین‌شناسی کشورمان با ۲ هزار و ۵۶۰ مقاله حضور دارند.
به گفته وی، در کنگره‌های تخصصی علوم زمین ۵۳۰ مقاله به صورت شفاهی و حدود هزار و ۲۰۰ مقاله به صورت پوس‌تر ارائه می‌شود.
قرشی اضافه کرد: در کنگره تبریز هم دانشمندان سر‌شناسی از دانشگاه‌های معتبر انگلستان، فرانسه، سوییس، ایتالیا و تاجیکستان حضور دارند و علاوه بر ارائه مقالات و برگزاری کارگاه‌های علمی، در بازدید صحرایی از گسل شمال تبریز و گسل‌های اهر و ورزقان حضور خواهند یافت.
در آیین گشایش این کنگره، حاضران به مدت یک دقیقه به احترام جان باختگان زمین لرزه سال گذشته ارسباران سکوت کردند.
سی و دومین گردهمایی علوم زمین و نخستین کنگره تخصصی بین المللی زمین‌شناسی زمین لرزه از امروز به مدت ۳ روز در تبریز برگزار می‌شود.

ایتالیا تاجیکستان زمین فرانسه نخستین کنگره تبریز شناسی لرزه گشایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر