کد خبر: 147525 A

این تفاهم نامه جهت پیشگیری از انباشته شدن پروند‌ها و تحقق بخشیدن به شعار رعایت حقوق شهروندی و همچنین تسریع در امور رسیدگی به شکایات و پروندهای قضایی، امضا و مورد استقبال مقامات قضایی استان قرار گرفت.

ایلنا: شهردار تبریز گفت: تفاهم نامه همکاری بین دادگستری استان آذربایجان شرقی و شهرداری کلانشهر تبریز به امضاء رسید.
به گزارش خبرنگار ایلنا صادق نجفی هدف از امضای این تفاهم نامه را افزایش زمینه‌های مختلف همکاری اعلام کرد و افزود: این تفاهم نامه جهت پیشگیری از انباشته شدن پروند‌ها و تحقق بخشیدن به شعار رعایت حقوق شهروندی و همچنین تسریع در امور رسیدگی به شکایات و پروندهای قضایی، امضا و مورد استقبال مقامات قضایی استان قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: انعقاد این تفاهم نامه، آموزش و توانمندسازی طرفین، تبادل اطلاعات و آمار مربوط به جرایم مختلف را سهل نموده و عامل بازدارنده مناسبی در مقابل پدیده‌های جرم خیز و آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.
شهردار تبریز با بیان اینکه بر اساس این تفاهم نامه، طرفین متعهد شدند جهت سامان دهی و پاکسازی مناطق آلوده و جرم خیز همکاری‌های لازم را تحقق بخشند، خاطرنشان کرد: کاهش جرایم در حوزه‌های مربوط به شهرداری و کاهش دعاوی مطروحه در دادگاه‌ها، همکاری لازم در خصوص پیشگیری از وقوع جرم از طریق طراحی‌های محیطی، همکاری در تدوین پیوست پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی برای پروژه‌های عمران شهری و ساخت و ساز‌ها را جمله موضوعات این تفاهم نامه است.
وی همچنین بر لزوم رویکردهای فرهنگ محور در جلوگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: در راستای ارتقای آگاهی‌های عمومی و شناسایی کانون‌های آسیب خیز، مقرر شد تا طرفین در خصوص برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها، هم اندیشی‌ها، مشاوره برای شهروندان و مددکاری، برنامه‌های آموزشی با موضوعات حقوق شهروندی و مهارت‌های اساسی زندگی و جشنواره‌های فرهنگی و اجتماعی همکاری‌های لازم را به عمل بیاورند.
نجفی تاکید کرد: به منظور تحقق این تفاهم نامه و تعیین حوزه‌ها و موضوعات جدید همکاری، کمیته مشترکی متشکل از دو نفر از نمایندگان هر یک از طرفین این تفاهم نامه، تشکیل و در خصوص موضوعات مربوطه تصمیمات لازم را را اجرایی خواهند کرد.

آذربایجان شرقی آسیب های اجتماعی استان آذربایجان شرقی برنامه های آموزشی پیشگیری از وقوع جرم جرم حقوق ساخت و ساز فرهنگی و اجتماعی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر