کد خبر: 150043 A

استاندار آذربایجان شرقی:

در سال‌هایی که در آمد نفتی کشور در اوج بود برای این پروژه کاری انجام نشد.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه با وجود اینکه ده سال قبل تمام مطالعات پروژه نفلین‌سینیت سراب انجام و توجیه اقتصادی آن ثابت شده بود، اما در سال‌هایی که در آمد نفتی کشور در اوج بود کاری انجام نشد و امروز این پروژه پیشرفت بسیار ناچیزی دارد.
به گزارش ایلنا اسماعیل جبارزاده در مراسم تودیع و معارفه فرماندار سراب، که روز شنبه با حضور اعضای شورای اداری شهرستان سراب برگزار شد، وجود معادن متعدد را از جمله امتیازات آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌ها ذکر کرد و گفت: شهرستان سراب به دلیل وجود معدن مهم نفلین‌سینیت در این منطقه، اهمیت ویژه‌ای دارد.
وی افزود: ما مصمم هستیم در دولت تدبیر و امید، این پروژه را با همت مسوولان و با استفاده از توان داخلی عملیاتی کنیم و ثابت کنیم که اگر ما در هشت سال دفاع مقدس در مقابل ابرقدرت‌ها مقاومت کردیم، امروز هم در یک سنگر دیگر در مقابل استکبار جهانی خواهیم ایستاد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نفلین‌سینیت یکی از سنگرهای ما در عرصه اقتصاد مقاومتی است که باید از آن پاسداری کنیم، تاکید کرد: تکلیف این پروژه باید تا پایان سال جاری مشخص شود و اگر متولی فعلی پروژه، قادر به اجرای آن نباشد طبیعتا به مجموعه دیگری واگذار خواهد شد.
وی کشاورزی و صنایع وابسته به آن را یکی دیگر از ظرفیت‌های شهرستان سراب دانست و تاکید کرد: استفاده از این ظرفیت یکی از برنامه‌های اصلی مدیریت استان است.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهرستان‌های مختلف استان هرکدام به خاطر ویژگی‌های خاص خود، مهم هستند، افزود: در دولت تدبیر و امید و با توجه به برنامه‌های این دولت، مهم‌تر از گذشته با سراب برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت جدید در بد‌ترین شرایط اقتصادی و در اوج تحریم‌ها روی کار آمد و منابع آن‌چنانی نفت نیز در اختیار این دولت نیست، افزود: دولت تدبیر و امید حاصل حماسه سیاسی ملت ایران بود و این دولت، همراه با همین ملت باید به حماسه اقتصادی عمل کند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حماسه اقتصادی با فروش نفت خام و مواد اولیه تحقق نمی‌یابد، گفت: آن‌چه امروز مقام معظم رهبری به عنوان تکلیف به همه کارگزاران نظام تاکید کرده‌اند اقتصاد مقاومتی است که پایه و اساس آن، نگاه به درون و ظرفیت‌های داخل کشور است.
جبارزاده با اشاره به اینکه دولت هم با این دیدگاه وارد عرصه شده، افزود: بزرگ‌ترین ظرفیت کشور، نیروی انسانی است و بر این اساس، دولت و شخص رییس جمهور بر استفاده از این سرمایه اصلی کشور تاکید دارند.
وی تاکید کرد: ما موظفیم بدون توجه به گرایش‌های سیاسی، هر کسی را که دل در گرو انقلاب و نظام دارد به کار بگیریم و مجاز نیستیم نیروهای انقلاب را به خاطر رنگ و بوی سیاسی آن‌ها، دسته‌بندی کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: شهرستان سراب به خاطر داشتن نیروی انسانی توانمند، موتور محرکه توسعه را در اختیار دارد و علاوه بر آن، سراب دارای امتیازات و ظرفیت‌های دیگری هم هست.
وی، در ادامه از تلاش‌ها و خدمات ۲۰ ماهه سعادتی در فرمانداری سراب قدردانی کرد و گفت: هرکس برای انقلاب، نظام و مردم فقط یک روز تلاش کند ما قدردانی از او را وظیفه خود می‌دانیم.
جبارزاده همچنین با معرفی سید محمد عابدی به عنوان فرماندار جدید سراب، اظهار داشت: سیاست دولت تدبیر و امید در انتخاب فرمانداران، استفاده از نیروهای باتجربه وزارت کشور است که آشنایی کامل به مسایل اجرایی داشته باشند.
وی از فرماندار جدید سراب خواست با کمک کار‌شناسان و متخصصان دانشگاه، برنامه‌ای علمی و هوشمندانه برای اداره این شهرستان در چهار سال آینده تهیه کند که متناسب با اقتصاد مقاومتی و با رویکرد توجه جدی به بحثسلامت مردم باشد.
جبارزاده با بیان اینکه صداقت با مردم باید سرلوحه عملکرد فرمانداران باشد، افزود: ما بنا داریم با مردم راستگو باشیم و نمی‌خواهیم با ارایه آمار غلط و دروغ، مردم را فریب دهیم؛ معتقدیم که اگر مردم در جریان مسایل و مشکلات کشور قرار گیرند ما را همراهی خواهند کرد و اساسا بدون کمک و همراهی مردم نیز حل مشکلات امروز کشور امکان‌پذیر نیست.
وی با بیان اینکه وعده بیجا اعتماد مردم نسبت به دست‌اندرکاران نظام را سلب می‌کند، افزود: اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه نظام و انقلاب است و ما دوست نداریم با دادن وعده‌های دروغ به مردمی که در طول ۳۵ سال گذشته همواره پای دفاع از آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند، اعتماد آن‌ها را خدشه‌دار کنیم.

آذربایجان شرقی آرمان های انقلاب انقلاب حماسه اقتصادی سرمایه کشاورزی مراسم تودیع و معارفه معدن مقام معظم رهبری هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر