کد خبر: 150139 A

شهردار تبریز:

ابنیه جذاب تاریخی موجود در کلان شهر تبریز، در صورت بهره گیری از روش‌ها و سبک‌های خاص نور‌پردازی، تجلی دیگری از هنر معماری اصیل و تاریخی شهر را عیان خواهد کرد.

ایلنا: شهردار تبریز بهره گیری از روش‌های نور‌پردازی را در تجلی هنر معماری تاریخی شهر تبریز، موثر دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا صادق نجفی تأکید کرد: ابنیه جذاب تاریخی موجود در کلان شهر تبریز، در صورت بهره گیری از روش‌ها و سبک‌های خاص نور‌پردازی، تجلی دیگری از هنر معماری اصیل و تاریخی شهر را عیان خواهد کرد.
وی با اشاره به طرح‌های نوروزی شهرداری تبریز گفت: علاوه بر طرح‌هایی که در روزهای اخیر، به عنوان طرح‌های ویژه نورزوی از سوی شهرداری تبریز اعلام شده، هم اکنون اقداماتی نیز با محوریت زیباسازی شهر و سامان دهی برخی المان‌های پراکنده و نازیبای شهری در حال اجراست.
شهردار تبریز افزود: مطابق سال‌های اخیر، اجرای هفت سین نوروزی در میادین و چهارراه‌های اصلی شهر در نوروز ۹۳ نیز با لزوم رعایت آموزه‌های ایرانی - اسلامی استمرار خواهد داشت.
وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت‌های هنری در زیباسازی شهری اظهار داشت: اصلاح و تکمیل نور‌پردازی اماکن عمومی و پروژه‌های شهری به خصوص در مسیر میدان چایی(مهرانه رود)، کلیه تقاطع‌های غیرهمسطح اعم از پل‌ها، روگذر‌ها و زیرگذر‌ها، ساختمان‌های اداری شهرداری، پارک‌های شهری و بوستان‌ها، اماکن تاریخی، گردشگری و موزه‌ها در این راستا مورد توجه خواهد بود.
شهردار تبریز همچنین به اقدامات شهرداری تبریز در راستای ساماندهی المان‌های شهری اشاره کرد و افزود: در این راستا، پاکسازی فضای شهر ی از نوشتار‌ها و الصاق‌های زاید، ترمیم و مرمت پیاده روهای معابر اصلی و معابر منتهی به مراکز گردشگری و موزه‌ها، شستشو و مرمت مبلمان شهری، تعویض پرچم‌های مقدس کشورمان، جلوگیری از هر گونه سد معبر و شستشوی نرده‌های مسیر BRT پل‌ها و اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی از سوی شهرداری تبریز مورد توجه است.
نجفی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از ایجاد مناظر زمخت و ناموزون ساخت و ساز، کلیه پروژه‌های عمرانی و اجرایی در ایام نوروز غیرفعال خواهد شد.
وی در پایان یادآور شد: معرفی تبریز به عنوان نخستین پایتخت جهان تشیع و شهر اولین‌ها، مهم‌ترین اصل تبیین و معرفی جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کلان شهر تبریز به مسافران نوروزی است.

اتوبوس پایتخت حمل و نقل عمومی ساخت و ساز شهرداری کلان شهر مسافران نوروزی معماری موزه هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر