کد خبر: 150220 A

آذربایجان شرقی ۱۵ موزه فعال تحت نظارت اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد که علاوه بر موزه‌های شاخص در تبریز از جمله آذربایجان، سنجش، قاجار، موزه محرم، قرآن و کتابت، موزه مشروطه و سایت موزه عصر آهن، تقریبا در تمامی شهرستان‌های استان نیز موزه‌هایی دایر هستند.

ایلنا: مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از انجام اقدامات بهسازی و نوسازی و تعمیرات در موزه‌های استان در آستانه نوروز سال ۹۳ خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا فرزین حق پرست گفت: همانطور که مردم با خانه تکانی به استقبال نو شدن طبیعت می‌روند موزه‌های استان نیز با نوسازی و تعمیرات مورد نیاز چهره‌ای زیبا‌تر از خود در معرض دید بازدیدکنندگان و گردشگران قرار می‌دهند.
وی اصلاح حیاط‌ها و راه‌های دسترسی، اصلاح پارکت‌ها و کفپوش‌ها، رنگ آمیزی، نقاشی، تعمیر و اصلاح سرویس‌های بهداشتی را از جمله اقدامات تعمیراتی و بهسازی موزه‌های آذربایجان شرقی در آستانه نوروز ۹۳ اعلام کرد و گفت: ساعت بازدید از موزه‌ها، بنا‌ها، محوطه‌ها و اماکن فرهنگی - تاریخی آذربایجان شرقی را در حال حاضر همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۷ عصر است.
مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: موزه داران موظفند تا زمانی که گردشگران و بازدیدکنندگان در این مکان حاضرند حتی با پایان زمان مقرر، از بازدید آن‌ها ممانعت نکنند.
حق پرست تصریح کرد: آذربایجان شرقی ۱۵ موزه فعال تحت نظارت اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد که علاوه بر موزه‌های شاخص در تبریز از جمله آذربایجان، سنجش، قاجار، موزه محرم، قرآن و کتابت، موزه مشروطه و سایت موزه عصر آهن، تقریبا در تمامی شهرستان‌های استان نیز موزه‌هایی دایر هستند.
وی موزه ادب و عرفان اهر، ایلخانی مراغه، صفوی بناب، مردم‌شناسی جنوب سهند و عشایر آذربایجان سراب را به عنوان شاخص‌ترین موزه‌های شهرستان‌های آذربایجان شرقی نام برد.

آذربایجان شرقی رنگ آمیزی سرویس های بهداشتی شاخص صنایع دستی و گردشگری طبیعت قرآن محرم موزه نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر