کد خبر: 150266 A

این همایش با هدف انتقال اطلاعات جدید و مورنیاز بهره برداران بخش باغی با حضور باغداران ۴روستای خوشه مهر، چلقایی، دیزج پروانه و ینگی کند از توابع این شهرستان، برگزار شد.

ایلنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب از برگزاری همایش یکروزه هرس وتغذیه درخت انگور در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا جعفر صادقی انتقال اطلاعات جدید و مورنیاز بهره برداران بخش باغی را هدف از برگزاری این همایش عنوان کرد و گفت: این همایش با حضور باغداران ۴ روستای خوشه مهر، چلقایی، دیزج پروانه و ینگی کند از توابع این شهرستان، برگزار شد.
وی افزود: در این همایش افتخارزاده از اساتید باغبانی استان، اهمیت انجام هرس انگور و روشهای هرس و تکثیر درخت انگور، استفاده از ارقام خوب و تجاری در کاشت و انتخاب زمان مناسب برای کاشت و هرس این درختان را با بهره گیره از روش ساده و مفید، برای باغداران منطقه ارائه کرد.
صادقی ادامه داد: در این همایش یکروزه، همچنین مراحل پرورش، آبیاری و سمپاشی، کوددهی به خصوص مزایای کودهای آلی وحیوانی و بهترین زمان رسیدن و برداشت محصول انگور نکات تخصصی توسط استاد مدعو ارائه و مضرات مصرف بی‌رویه آب و لزوم مصرف بهینه از آن در مصارف باغی و نیاز آبی درخت مو و زمانهای دقیق آبیاری بصورت علمی به اطلاع بهره برداران رسید.
برپایی کارگاه آموزشی به صورت پاسخ به سوالات تخصصی بهره برداران باغات انگور منطقه، آخرین بخش از این همایش یک روزه بود.

تغذیه جهاد کشاورزی مو همایش بهره روزه درخت انگور بناب هرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر