کد خبر: 151542 A

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی:

اولین نشست عوامل و مسوولان کمیته‌های اجرایی نمایشگاه توانمندی‌های فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد.

ایلنا: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نگاه ما به دومین نمایشگاه توانمندی‌های فناوری استان ملی، فرامنطقه‌ای و بین المللی است و همه تلاش‌ها و برنامه ریزی‌ها باید مبتنی براین رویکرد باشد.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " محمدتقی پاکزاد " در اولین نشست عوامل و مسوولان کمیته‌های اجرایی این نمایشگاه، تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه شروع و بهانهٔ برای نهادینه کردن و دست یابی به اهداف بزرگی است که خطه آذربایجان شرقی با توجه به داشته‌ها و ظرفیت‌های بالقوه علمی بتواند قطب فن آوری کشور تبدیل شود.
وی افزود: درکناراهداف فوق درحوزه بخش خصوصی هم ضرورت‌هایی مانند تقاضا سازی، نجاری سازی و جذب سرمایه گذاران خارجی را با جدیت دنبال می‌کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: دراین ارتباط تاسیس صندوق پژوهش فن آوری در استان دردستور کار قرار دارد و مقدمات راه اندازی آن فراهم شده است
وی با اشاره به تعدد و فراوایی مراکز علمی و دانشگاهی آذربایجان شرقی، تلاش برای انسجام و به هم پیوستگی این مراکز را از دیگر رویکردهای دومین نمایشگاه توانمندی‌های فناوری‌های استان بیان کرد و گفت: بحثمساله یابی و حل مساله همواره دو حلقه مفقوده در استان و کشور ما بوده که باید توسط گروه‌هایی علمی و پژوهشی مورد توجه قرار بگیرد تا اهداف تقاضا سازی و تجاری سازی درحوزه فناوری‌های نوین محقق شود.
پاکزاد ضرورت استفاده از فضای مجازی و اینترنتی برای معرفی داشته‌های فناوری استان در حوزه بین المللی را مورد تاکید قرار داد و برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی‌های فناوری استان را شروعی برای دست یابی به افق‌های بزرگ استان در برنامه سال ۹۶ درحوزه فناوری بیان کرد.
وی با اشاره به اهمیت حضور محافل و فعالان بین المللی به ویژه کشورهای همسایه در این نمایشگاه تصریح کرد: نگاه ما به نمایشگاه ملی، فرامنطقه و بین المللی است و همه برنامه ریزی‌ها و تلاش‌ها باید مبتنی براین رویکرد باشد.
پاکزاد درخصوص اهمیت اطلاع رسانی تحولات نمایشگاه تاکید کرد: رویکرد و برنامه‌های اطلاع رسانی باید بیشتر به جای افراد و اشخاص بر حول محور معرفی و توانمندی‌های فناوری‌های خود نمایشگاه متمرکز قرار داشته باشد
دراین نشست مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری و هریک از اعضای کمیته‌های اجرایی، اطلاع رسانی، بین المللی، تجاری سازی، پشتیبانی، مراسم و تشریفات و فناوری گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه تدارک دیده شده برای برگزاری باشگوه این نمایشگاه ارایه کردند.

آذربایجان شرقی بخش خصوصی سرمایه گذاران فضای مجازی فناوری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استان توانمندی نمایشگاه رویکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر