کد خبر: 151544 A

معاون سیاسی وزیر کشور:

همت بلند مردم و مسوولان آذربایجان، می‌تواند این منطقه را آباد‌تر از گذشته کند. / در سال گذشته ۱۳۷ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده در حالی که کل درآمد دولت، ۹۲ هزار میلیارد تومان بوده؛ این یعنی کسری بودجه که تورم یکی از نتایج آن است.

ایلنا: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: آذربایجان یک سرزمین عادی نیست و این منطقه برای پیشرفت و توسعه چیزی کم ندارد، آن‌چه امروز آذربایجان نیاز دارد یک همت بلند از طرف مردم و مسوولان آن است که می‌تواند این منطقه را آباد‌تر از گذشته کند.
به گزارش خبرنگار " ایلنا "، " سیدکاظم میرولد " در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان شرقی، با اشاره به سابقه حضور خود در این استان، خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ سال است با آذربایجان زندگی می‌کنم و نسبت به پیشرفت این استان تعصب دارم.
وی با اشاره به محدودیت منابع درآمدی دولت، اظهار داشت: رقم‌هایی که امروز در قالب بودجه تخصیص می‌یابد برای اداره استانی مانند آذربایجان شرقی، چیزی به حساب نمی‌آید، بنابراین باید به سراغ منابع دیگری برویم.
وی با بیان اینکه آذربایجانی‌های داخل و خارج از کشور منابع خوبی در اختیار دارند، افزود: این هنر ماست که بتوانیم این ظرفیت را فعال کنیم و آذربایجان به خاطر تعصبات سیاسی و اجتماعی خود می‌تواند این شیوه را در کل کشور به عنوان یک الگو معرفی و رایج کند.
قایم‌مقام وزیر کشور در امور سیاسی در ادامه با بیان اینکه ما برای عمران و آبادانی در روی زمین مامور شده‌ایم، گفت: شرط تحقق این ماموریت، محبت، صمیمیت و همدلی بین انسان‌هاست، اگر این فضا حاکم باشد اتفاقات بزرگی خواهد افتاد.
وی ابراز امیدواری کرد مسوولان استان آذربایجان شرقی فضای صمیمیت و همدلی و وحدت را در این استان حاکم کنند به نحوی که فضای این استان به عنوان الگو و نمونه در سراسر کشور قابل انتشار باشد.
معاون وزیر کشور با اشاره به تاثیرات اجتماعی رشد منفی اقتصادی، خاطرنشان کرد: کار‌شناسان مسایل سیاسی و اجتماعی در سال‌های گذشته دو خطر عمده برای کشور احصا کرده‌اند که عبارت است از عدم اعتماد مردم به دولت و عدم امید به آینده.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال ۹۲ اتفاقاتی افتاد که امید و اعتماد مردم افزایش یافت، افزود: عامل اول انتخابات و عامل دوم مذاکرات هسته‌ای دو امر مهم موثر در این زمینه بودند.
" میرولد " اضافه کرد: مقام معظم رهبری با درایت خود هم در بحثانتخابات و هم در بحثمذاکرات هسته‌ای موجب افزایش اعتماد مردم و شور و نشاط اجتماعی و امید به آینده شدند.
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به در پیش بودن اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت: اگر در این زمینه مسوولان ما توجیه شوند قطعا کار راحت‌تر پیش می‌رود.
وی افزود: دولت در سال گذشته ۱۳۷ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده در حالی که کل درآمد دولت، ۹۲ هزار میلیارد تومان بوده؛ این یعنی کسری بودجه که تورم یکی از نتایج آن است.
میرولد با بیان اینکه مسایل و مشکلات اقتصادی تا عمق جان خانواده‌ها تاثیر می‌گذارد، افزود: ما در گام دوم هدفمندی راهی جز واقعی کردن قیمت انرژی نداریم، بنابراین باید با مردم صادقانه صحبت کنیم و مردم را در این خصوص توجیه کنیم.
وی همچنین در خصوص اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار داشت: مواد مخدر امروز یکی از مسایل اصلی کشور ماست و دست پنهان دشمنان را در این مساله می‌توان احساس کرد.
می‌رولد با بیان اینکه راهی جز برخورد بابرنامه با این مشکل نداریم، افزود: خوشبختانه استان آذربایجان شرقی به برنامه مدون و خوبی در این رابطه دست یافته و امیدواریم اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر این استان موثر باشد.

آذربایجان شرقی تورم خانواده درآمد دولت کسری بودجه معاون سیاسی مواد مخدر وزیر کشور یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر