کد خبر: 151587 A

روحانیون باید جامع نگر بوده و تمامی جنبه‌های دینی را در مجالس عمومی اطلاع رسانی نموده چرا که دین ما توجه ویژه‌ای به تمامی ابعاد روحی و روانی انسان‌ها داشته و سعادت انسان‌ها را در پیروی از قرآن و اهل بیت اعلام کرده است.

ایلنا: گردهمایی روحانیون در راستای «طرح ملی ترویج و توانمند سازی جوامع محلی و تشکل‌ها در حفظ و احیای منابع طبیعی» در این اداره کل برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در این گردهمایی، مسئولین دفا‌تر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان با روشهای حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی و شیوه‌های تبلیغ صحیح فرهنگ حفاظت منابع طبیعی با بهره گیری از آموزه‌های دینی آشنا شدند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در این گردهمایی با تاکید بر حفظ منابع طبیعی به عنوان انفال خدادادی گفت: در خصوص اهمیت منابع طبیعی آیات بسیاری در قرآن کریم و روایات اهل بیت و امامان در رابطه با حفظ و توجه به طبیعت آمده است که خود بیانگر ضرورت توجه به منابع طبیعی می‌باشد.
داودی با بیان اینکه رابطه انسان‌ها با طبیعت و محیط پیرامون خود نقش مهمی در کیفیت زندگی می‌تواند داشته باشد، افزود: اگر انسان بتواند با طبیعت رابطه خوبی برقرار کند مسلما رابطه او با خدا، خودش و اجتماع نیز بهتر خواهد شد.
وی با اشاره به فواید خاک، آب و فضای سبز در زندگی انسان اظهار داشت: این منابع خدادای خیلی راحت و ارزان بدست ما رسیده اما عدم استفاده اصولی از این منابع مخاطرات زیادی را به همراه دارد، دریاچه ارومیه بهترین مثال می‌تواند باشد چرا که احیای مجدد این دریاچه سال‌ها زمان و صرف اعتبار زیادی را می‌طلبد.
- روحانیون باید جامع نگر باشند
در ادامه این نشست نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش روحانیت در آموزش و ترویج احکام دینی، گفت: روحانیون باید جامع نگر بوده و تمامی جنبه‌های دینی را در مجالس عمومی اطلاع رسانی نموده چرا که دین ما توجه ویژه‌ای به تمامی ابعاد روحی و روانی انسان‌ها داشته و سعادت انسان‌ها را در پیروی از قرآن و اهل بیت اعلام کرده است.
حجه الاسلام و المسلمین نجفی ضمن اعلام برنامه‌های اجرایی متنوع و مدون برای هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در استان، گفت: انتظار داریم در شهرستان‌ها هم به تبعیت از مرکز استان، برنامه‌های خود را تنظیم و اجرا نمایند چرا که بیشترین مخاطبین در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در روستا‌ها می‌باشند.

آذربایجان شرقی اداره کل منابع طبیعی اهل بیت جهاد کشاورزی خاک دین روحی و روانی قرآن منابع طبیعی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر