کد خبر: 151644 A

معاون سیاسی وزیر کشور:

علاوه بر تجلیل از شهدا، باید بدانیم که آن‌ها چه مسیری را طی کردند که به اوج رسیدند.

ایلنا: معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: نباید شهدا را تنها در اوج ببینیم، بلکه باید بدانیم که شهدا چه مسیری را طی کردند و چگونه به درجات بالا رسیدند و نسل جوان خود را نیز به آن مسیر راهنمایی کنیم.
به گزارش ایلنا سیدکاظم می‌رولد در مراسم گرامیداشت سردار شهید مهدی باکری و سرداران شهید آذربایجان که در تالار مصلای امام خمینی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه آذربایجان سرزمین عجیبی است، افزود: آذربایجان، سرزمین بزرگان است و من بهترین دوران زندگی خود را در آذربایجان گذرانده‌ام.
وی خاطرنشان کرد: لشکر عاشورا، در دفاع از انقلاب اسلامی، خط‌شکن و جلودار بود و یاد این لشکر، زنده‌کننده دل‌هایی است که به یاد دوران حماسه می‌تپد.
معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه به ابعاد شخصیتی شهیدان مهدی و حمید باکری اشاره کرد و گفت: آقامهدی و آقاحمید از ستارگان درخشان در وسعت تاریخ و جغرافیای زمین بودند و چون رابطه خود را با خدا اصلاح کرده بودند، خدا نیز رابطه آن‌ها را با مردم اصلاح کرد.
می‌رولد با تاکید بر اینکه نباید شهید مهدی باکری و سایر شهدا را تنها در اوج ببینیم، افزود: علاوه بر تجلیل از شهدا، باید بدانیم که آن‌ها چه مسیری را طی کردند که به اوج رسیدند.
وی افزود: شهدا را باید در دوره تکوین شخصیت آن‌ها بشناسیم و به نسل جوان بشناسانیم.
همرزم شهید باکری با بیان اینکه آقامهدی برجستگی‌های شخصیتی زیادی داشت، افزود: انجام واجبات و ترک محرمات، تمرین بندگی در برابر خدا، تفکر درباره خلقت عالم، صداقت و بی‌ریایی و دوست داشتن بندگان خدا از بارز‌ترین ویژگی‌های شخصیتی شهید باکری بود.
آیین گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید مهدی باکری، شهدای عملیات‌های بدر و خیبر و سرداران شهید آذربایجان در تالار مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.
در این آیین که با حضور خانواده‌های معظم شهدا، رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و همرزمان سرداران شهید آذربایجان برگزار شد، نشان بر‌تر شهر تبریز به «احسان باکری» فرزند شهید حمید باکری اهدا شد.
همچنین از همسران شهیدان مهدی و حمید باکری، علی تجلایی، ناصر کاظمی، مهدی زین‌الدین و حسن باقری با اهدای لوح سپاس تقدیر و تجلیل و از کتاب کلام عاشوراییان که حاوی سخنان سرداران شهید لشکر عاشوراست، رونمایی شد.

امام خمینی انقلاب اسلامی جانبازان خانواده های معظم شهدا زمین شهید باکری عاشورا معاون سیاسی وزیر کشور هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر