کد خبر: 154526 A

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی:

ارج نهادن به مقام کارگر یکی از سفارشات دین مبین اسلام است که بر همین اساس، وظیفه ما مسئولین مرتبط با جامعه کارگری این است که هر چه در توان داریم برای این قشر تلاشگر و خدوم انجام دهیم.

ایلنا: مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: کارفرمایان گردانندگان و تدبیر کنندگان کار هستند.
به گزارش خبرنگار ایلنا احد حسینی که در اولین جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته کارگر در استان آذربایجان شرقی سخن می‌گفت با اشاره به اینکه در این هفته علاوه بر کارگران نمونه باید از کارفرمایان نمونه نیز تجلیل شود گفت: کارفرمایان نیز لایق ستایش هستند و نباید به آن‌ها به عنوان بهره کش از کارگر نگاه شود.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری و گرامیداشت یازدهم اردیبهشت ماه روزجهانی کارگر گفت: ارج نهادن به مقام کارگر یکی از سفارشات دین مبین اسلام است که بر همین اساس، وظیفه ما مسئولین مرتبط با جامعه کارگری این است که هر چه در توان داریم برای این قشر تلاشگر و خدوم انجام دهیم.
حسینی با بیان اینکه کارگران یکی از تأثیرگذار‌ترین قشر در توسعه کشور و بدنه فعال جامعه برای رسیدن به پیشرفت و تعالی هستند تاکید کرد: مراسم‌های هفته کارگرباید با شکوه وانسجام خاصی انجام شود که در همین راستا بایستی هماهنگیهای لازم بین اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی، خانه کارگرتبریز، نمایندگان کارگران، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان، بسیج کارگری و واحدهای تولیدی و خدماتی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای کارگر استان و اهمیت آن یادآور شد: تکلیف آحاد امت اسلامی حفظ خون شهدا است و از تمامی تشکلات کارگری خواستار همکاری جدی با سازمان بسیج کارگری در برگزاری این یادواره هستیم.
حسینی راهپیمایی و پیاده روی سالم و باشکوه توسط کارگران و خانواده آن‌ها، دیداربا جمعی از خانواده‌های معظم شهدای کارگر و جانبازان، ایثارگران و آزادگان کارگر، تهیه فیلم تخصصی توسط کمیته تخصصی متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان، خانه کارگر و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ساخت سرود، تجلیل از خانواده‌های شهدای کارگر، تجدید چاپ کتاب یادواره شهدا و وصیت نامه‌های آن‌ها، تجلیل از کارگران و کارآفرینان و… را از برنامه‌های هفته کارگر عنوان کرد.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی بسیج پیاده روی جامعه جانبازان خانواده دین مبین اسلام شوراهای اسلامی کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر