کد خبر: 154636 A

محمدرضا پورمحمدی رییس دانشگاه تبریز در شورای بین المللی دانشگاه‌های دنیا(IUC) که بیش از ۱۱۰ دانشگاه از ۲۹ کشور جهان عضو آن هستند به عنوان یکی از ۱۱ نفر عضو اصلی هیئت مدیره آن انتخاب شد.

ایلنا: در دومین اجلاس شورای بین المللی دانشگاه‌های دنیا(IUC) که در شهر آنکارا برگزار شد، محمدرضا پورمحمدی رییس دانشگاه تبریز به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره این شورا انتخاب شد.
به گزارش ایلنا، در شورای بین المللی دانشگاه‌های دنیا(IUC) بیش از ۱۱۰ دانشگاه از ۲۹ کشور جهان عضو هستند و ۱۱ نفر هیئت مدیره آن را تشکیل می‌دهند.
ریاست این شورا نیز بر عهده اورهان حکمت عزیز اوغلو، از کشور ترکیه می‌باشد.
رییس دانشگاه تبریز در حاشیه این اجلاس دیداری با سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ترکیه و همچنین روسای دانشگاه‌های خاورمیانه(METU)، قاضی و حاجت تپه کشور ترکیه داشت.
محمدرضا پورمحمدی در دیدار با دانشجویان ایرانی مقیم آنکارا که با حضور محمد مقدم واحد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز انجام پذیرفت، در یک فضای صمیمی در جریان مسایل و مشکلات آنان قرار گرفت و از اعلام آمادگی دانشگاه تبریز برای پذیرش و ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل در دانشگاه‌های خارج خبر داد.
همچنین در دیدار پورمحمدی با روسای دانشگاه‌های خاورمیانه(METU)، قاضی و حاجت تپه ترکیه، راههای گسترش همکاری علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دو طرف بررسی شد.
بر اساس این گزارش، شورای بین المللی دانشگاه‌ها(IUC) در سال ۲۰۱۱ در شهر آنکارا با عضویت دانشگاههای ۲۹ کشور جهان شروع به فعالیت کرده و تاکنون هفت دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران شامل، دانشگاه‌های زنجان، تبریز، شیراز، شهید مدنی آذربایجان، رفسنجان، هنر اصفهان و دانشگاه سیستان و بلوچستان عضو این شورا شده‌اند.

پورمحمدی ترکیه جمهوری اسلامی ایران جهان خاورمیانه سیستان و بلوچستان فناوری مشکلات معاون هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر