کد خبر: 154666 A

مدیر کل ورزش و جوانان استان:

از ظرفیت خیرین ورزشی یار استفاده بهینه خواهدشد.

ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت: کمیته ورزش همگانی در هیاتهای ورزشی شهرستانهای استان ایجاد می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در جلسه روساء هیاتهای ورزشی شهرستان شبستر افزود: تمرکز اداره کل ورزش و جوانان استان بر ۴ مقوله توسعه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی، بخش جوانان و توسعه فضاهای ورزشی استوار است و در این میان توسعه وزرش همگانی که دامنه قله ورزش قهرمانی است توجه ویژه‌ای داریم.
وی تصریح کرد: در سال ۹۲ در بخش توسعه ورزش همگانی همایشهای متعدد و در سطح کیفی قابل قبول و با مشارکت پرشور مردم و آحاد جامعه با همکاری ارگان‌ها برگزار شده که در سال ۹۳ این روند به سرعت بیشتر ادامه خواهد داشت.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی افزود: تولید قهرمان با توسعه ورزش همگانی در بین تمامی آحاد جامعه میسر خواهد شد و با برنامه ریزی و سیاست کاری از ظرفیت ورزش همگانی در تزریق نشاط و شادابی به جامعه و در مرحله دوم استعدادیابی و قهرمان پروری بهرمند خواهیم شد.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ورزش شهرستان شبستر در استان گفت: ورزش شهرستان شبستر با پیشینه و پتانسیل و ظرفیت‌های بسیار مناسب و توانمندی‌های بالقوه در شهرستان و خیرین ورزشی و مسئولین علاقمند به ورزش توانایی تبدیل شدن به دومین شهر طلایی ورزش استان پس از میانه را دارد.
وی افزود: بایستی از ظرفیت‌های خیرین ورزشی یار در ورزش استان استفاده بهینه کرد.
اسبقیان تصریح کرد: ظرفیت ورزش قهرمانی در شهرستان شبستر بالاست و برنامه ریزی بر ورزش قهرمانی شهرستان شبستر بر رشته‌های پرمدال و پایه همچون شنا با توجه به داشتن استخر، دوومیدانی و قایقرانی استوار است.
وی در خصوص سرانه فضای ورزشی شهرستان شبستر گفت: سرانه فضای ورزشی شهرستان شبستر حدود یک متر بوده و این سرانه از میانگین کشوری و استان که نیم متر است بالا‌تر است.
در این نشست روساء هیاتهای ورزشی نیاز‌ها و مشکلات خود را بیان کردند و مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی نیز دستور کمک مالی ۲۰۰ میلیون ریال به هیاتهای ورزشی شهرستان شبستر را صادر کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در سفر یک روزه به شهرستان شبستر با فرماندار، امام جمعه، روساء هیاتهای ورزشی دیدار و همچنین از پروژه‌های عمرانی ورزشی این شهرستان بازدید کرد.

آذربایجان شرقی اداره کل ورزش و جوانان امام جمعه جامعه دوومیدانی فرماندار مشکلات ورزش و جوانان سیاست قایقرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر