کد خبر: 156841 A

از این تعداد بیش از ۱۰ درصد گردشگر خارجی بودند. / این آمار نسبت به سال‌های گذشته کاهش محسوسی نشان می‌دهد. / مقبره الشعرا تبریز آرامگاه شاعران نامی کشور از جمله شهریار شیرین سخن، خاقانی شروانی، اسدی طوسی و قطران تبریزی است که در جوار امامزاده سید حمزه در محله قدیمی سرخاب واقع شده است.

ایلنا: بیش از ۴۰ هزار نفر گردشگر از ۲۹ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال از مجموعه فرهنگی و تاریخی مقبره الشعرا تبریز دیدن کردند.
به گزارش ایلنا از این تعداد بیش از ۱۰ درصد گردشگر خارجی بودند.
روزانه به طور متوسط در تعطیلات نوروزی دو هزار و ۵۰۰ نفر از مقبره الشعرا دیدن کردند و گردشگران خارجی بازدید کننده از مجموعه مقبره الشعرا تبریز از کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، آلمان، چین، ژاپن و فرانسه بودند.
این آمار نسبت به سال‌های گذشته کاهش محسوسی نشان می‌دهد.
مقبره الشعرا تبریز آرامگاه شاعران نامی کشور از جمله شهریار شیرین سخن، خاقانی شروانی، اسدی طوسی و قطران تبریزی است که در جوار امامزاده سید حمزه در محله قدیمی سرخاب واقع شده است.
مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره الشعرا که شاعرانی از کشورهای مختلف منطقه از یکهزار سال پیش در آن سکونت داشتند ابتدا به «حضیره الشعرا»(مکان اقامت شاعران) شهرت داشت که با دفن آنان به مقبره الشعرا تغییر نام داد.
در این مجموعه فرهنگی و تاریخی که در بافت قدیمی تبریز واقع شده حدود ۴۰۰ شاعر و عارف دفن شده‌اند که قدیمی‌ترین آن‌ها اسدی طوسی شاعر قرن چهارم هجری است.
به عقیده کار‌شناسان حوزه فرهنگی کشور مقبره الشعرا تبریز مجموعه‌ای از تاریخ ادبیات است که مرزهای جغرافیایی فرهنگی ایران را در می‌نوردد.
مقبره استاد شهریار در وسط این مجموعه تاریخی و فرهنگی که بیش از ۳۰ متر ارتفاع دارد، واقع شده است.

آلمان ادبیات ایران ترکیه تعطیلات نوروزی چین ژاپن فرانسه شهریار الشعرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر