کد خبر: 170363 A

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی:

در نخستین گام در تلاش هستیم با توافقاتی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داده‌ایم کارت منزلت را برای بازنشستگان برای بهره گیری از برخی امکانات رایگان و با تخفیف ویژه این وزارتخانه صادر کنیم که با برنامه ریزی انجام شده تلاش می‌شود ارایه خدمات از طریق این کارت را افزایش دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اعتصامی از تلاش گسترده برای ارایه بسته‌های فرهنگی به بیمه شدگان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا منصور اعتصامی که در نشست روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی سخن می‌گفت افزود: در این حوزه تلاش داریم با همکاری سایر سازمان‌ها و بهره گیری از امکانات آنان بسته‌های فرهنگی برای بازنشستگان ارایه کنیم.
وی به بحثاعطای کارت منزلت به بازنشستگان اشاره کرد و گفت: در نخستین گام در تلاش هستیم با توافقاتی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داده‌ایم کارت منزلت را برای بازنشستگان برای بهره گیری از برخی امکانات رایگان و با تخفیف ویژه این وزارتخانه صادر کنیم که با برنامه ریزی انجام شده تلاش می‌شود ارایه خدمات از طریق این کارت را افزایش دهیم.
اعتصامی از بازنشستگان به عنوان گنجینه‌های کار و تجربه یاد کرد و گفت: این تصور که بازنشسته با حضور در دوران بازنشتگی از حیثانتفاع خارج می‌شود باید اصلاح می‌شود.
وی تحقق این امر را منوط به کارهای فرهنگی دانست و گفت: بازنشستگان گنجینه با اعتباری هستند که بر همین اساس باید نگاهمان نسبت به کانون‌های بازنشستگی نیز طوری باشد که به سیستم کمک بکنند.
اعتصامی در ادامه به بررسی مسایل مختلف جامعه بازنشستگان پرداخت و گفت: یکی از این موارد بحثبیمه تکمیلی است که اعتراضات زیادی نسبت به آن شده که با جمع بندی موارد، موضوع را طی نامه‌ای به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی جهت ساماندهی وضع ارجاع خواهد شد.
وی تغییر قراردادبا شرکت‌های بیمه گر و بلاتکلیفی بیمه شدگان در این دوره تبادل را از مشکلات بیمه تکمیلی برشمرد و گفت: علاوه بر این بحثنظارت بر نحوه خدمات شرکت‌های طرف قرارداد باید به طور جدی مدنظر قرار بگیرد.
اعتصامی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی از وضعیت معیشتی بیمه شدگان مطلع است گفت: بر اساس معیارهای فعلی خط زندگی حداقل‌ها در حال حاضر در تهران بین یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و قطعا ما نیز مطلع هستیم که مستمری‌بگیر و بازنشسته با دریافت ۶۵۰ هزار تومان به آسانی نیست.
وی با تأکید بر اینکه باید وعده‌هایی که از سوی مسئولان داده می‌شود بر اساس میزان اجرایی شدن آن باشد گفت: بر همین اساس سازمان تأمین اجتماعی در دوره جدید فعالیت خود زمانی که بحثافزایش حقوق بازنشستگان در آغاز سال مطرح شد پس از تأمین منابع لازم آن را عملیاتی کرد و به یاری خدا تا پایان سال آن را عملیاتی می‌کند و در روندی سیر می‌کند که شرایط را به طور اصولی و با برنامه ریزی به نفع بیمه شدگان تغییر و ارتقاء داده و وعده اضافی ندهد.
اعتصامی تلاش برای گسترش اقدامات فرهنگی و فرهنگ سازی در حوزه سازمان تأمین اجتماعی را یکی از راهکارهای مهم برای رفع مشکلات بیمه شدگان دانست و گفت: در صورتی که بسته‌های فرهنگی برای بیمه شدگان تعریف و ارایه شود این امر قطعا تأثیر بسیار زیادی در کاهش سایر هزینه‌های سازمان و همچنین مشکلات بیمه شدگان خواهد داشت که فراهم کردن تورهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان از آن جمله است، چرا که شرکت در این تور‌ها روحیه نشاط و شادابی خاصی را حاکم کرده و تا ماه‌ها مانع از مراجعه آنان به حوزه درمانی می‌شود.
وی تأثیر فعالیت‌های فرهنگی در بحثتأمین اجتماعی بسیار مهم خواند و گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته با برچیده شدن معاونت فرهنگی اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی فعالیت در این حوزه مختل شده بود که امید داریم با به‌کارگیری نیروهای موجود کار‌شناس در سازمان این معاونت را احیای واقعی کنیم.
اعتصامی از توافقات برای برگزاری تورهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان خبر داد و گفت: توافق با سازمان حج و زیارت برای برگزاری تورهای زیارتی با تخفیف و شرایط خاص همچنین اعزام سفرهای حج عمره خارح از نوبت از دیگر اقدامات است که در حال پیگیری است.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تآمین اجتماعی پیش بینی تخصیص اعتبار برای فعالیت‌های فرهنگی در این سازمان را از اقدامات قابل توجه خواند و گفت: خوشبختانه مدیریت عالی سازمان توجه ویژه‌ای به این حوزه دارد و نیازهایی که از سوی بیمه شدگان منتقل شده غیرمنطقی نیست و ما با وجود امکانات محدودی که داریم تلاش می‌کنیم در جهت رفع آن حرکت کنیم که در عین حال ضرورت جدی وجود دارد که فرهنگ سازی در بین مدیران ما در نگاه به این بخش صورت بگیرد.
وی تلاش برای افزایش ارایه تسهیلات بانکی به بیمه شدگان از جمله پرداخت وام از طریق وجوه ارایه شده برای بازنشستگان، فراهم کردن بهره گیری بازنشستگان از امکانات رفاهی موجود خود سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر اقدامات برشمرد و با اشاره به نقش کانون‌های کارگران بازنشسته گفت: ضروری است تا از این کانون‌ها که برای خدمت صادقانه به میدان آمده ند حمایت شود و اینکه این کانون‌ها با وجود امکانات همچنان در مکان‌های استیجاری بسر برند جای تأسف دارد که لازم است این امر با فرهنگ سازی اصلاح شود.
همین گزارش حاکی است روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی در نشستی با منصور نصرتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، اردلان رییس سازمان تأمین اجتماعی استان، کریم صادق‌زاده تبریزی عضوهیئت مدیره کانونعالی کارگران بازنشسته کشور و رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز و مسگری رییس کانون کارگران بازنشسته استان به بررسی مسایل فرهنگی اجتماعی بازنشستگان پرداختند.

استان آذربایجان شرقی بازنشستگی تسهیلات بانکی حقوق سازمان تامین اجتماعی شرکت های بیمه فرهنگ سازی فرهنگی و اجتماعی وزارتخانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر