کد خبر: 170413 A

استاندار آذربایجان شرقی:

باید روشمان در اقتصاد را تغییر و به سمت صنعت تولید آور حرکت و وابستگی‌هایمان را به خارج کم کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: اگر توجه و پرداختن به فناوری‌های نو برای دیگر کشور‌ها ضروری باشد، برای کشور ما حیاتی و شرط بقاست.
به گزارش خبرنگار ایلنا اسماعیل جبارزاده روز شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری دومین نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز افزود: در صد سال گذشته در بحثصنعتی کردن نفت فقط به خام فروشی اکتفا و در بحثصنعت نیز دانش فنی و ماشین آلات را وارد کردیم و از همه بد‌تر قطعات نیز وارداتی شد، از این رو توجه و پرداختن به فناوری‌های نو برای کشور ما شرط بقا و حیات است.
وی گفت: استکبار هیچ‌گاه از دشمنی با ما و انقلاب اسلامی دست برنخواهد داشت و اگر امروز موضوع هسته‌ای را بهانه قرار داده فردا موضوع دیگری را بهانه خواهد کرد و باید بدانیم تا زمانی که انقلاب اسلامی است مبارزه با استکبار نیز ادامه خواهد داشت و عدول از شعار و باور استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی شرط آشتی با استکبار جهانی است.
جبارزاده افزود: باید روشمان در اقتصاد را تغییر و به سمت صنعت تولید آور حرکت و وابستگی‌هایمان را به خارج کم کنیم.
وی گفت: برای افزایش درآمدزایی در استان دو راه پیش روی ماست که یکی سرمایه گذاری در معادن و دیگری روی آوردن به فناوری‌های جدید است.
جبارزاده با اشاره به محدودیت معادن استان گفت: در همین راستا باید توجه بیشتری به فناوری‌های نو داشته و از ظرفیت‌های بالای علمی استان استفاده کامل کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: استان از نظر علمی، فرهنگی و اقتصادی یکی از قطب‌های کشور محسوب می‌شود اما برای استفاده از این ظرفیت‌ها، ابتدا باید باطله برداری به توان ظرفیت‌های واقعی علمی، فرهنگی و اقتصادی استان دست یابیم.
جبارزاده گفت: هم اکنون دو هزار هیات علمی با توان تحقیقاتی بالا در استان و دانشگاه‌های استان فعال هستند که باید زمینه برای فعالیت علمی بیشتر این قشر فراهم شود و توجه به این قشر در کنار توجه به بخش خصوصی یکی از راه‌های تولید ثروت در جامعه خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر