کد خبر: 170505 A

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی سال گذشته صادرات ۲ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی را داشت.

رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: امسال با توجه به برنامه پنجم توسعه اقتصادی صادرات ۵/۲ میلیارد دلاری کالای غیرنفتی از استان هدف گذاری شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد جعفر عظمائی امروز در گفتگو با خبرنگاران افزود: امروزه صادرات نه تنها لازمه توسعه اقتصادی بلکه یک ضرورت محسوب می‌شود که تحقق آن تنها در گرو تلاش جهادی ومسولان وبخصوص فعالان عرصه تولید خواهد بود.
وی با اشاره به صادرات۲ میلیارد دلاری کالای غیر نفتی از استان در سال گذشته ادامه داد: روند موجود نشان دهنده افزایش قابل توجه صادرات کالا در سال جاری است.
عظمائی خاطرنشان کرد: یکی از عوامل تحقق اهداف توسع‌ها ی استان، تبدیل امر صادرات به یک فرهنگ است که برای رسیدن به این مهمهمه مردم با عزم جهادی خویش و حمایت از تولید داخلی می‌سر شدن آن را رقم خواهند زد.
وی گفت: درسالی که مزین به شعار اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی است ضرورت دارد با نگاه و اقدام ویژه، زیرساخت‌های توسعه صادرات را فراهم کنیم.
رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت‌های لازم فضا برای صادرات انواع تولیدات بالاخص محصولات صنعتی استان ایجاد شده و این امر با توجه به جایگاه آذربایجان شرقی در کل صادرات کشور، روند توسعه صادرات در ایران را تسهیل خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر