کد خبر: 178678 A

کمیسر یو سی آی و نماینده تثبیت کننده بیست و نهمین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان:

این نشان می دهد که رقابت سختی بین رکابزنان وجود داشته است، هرچند که این اتفاق باید بررسی شود.

کمیسر UCI و نماینده تثبیت کننده بیست و نهمین دوره تور بین المللی نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از نوع برگزاری این دوره ابراز رضایت کرد.

به گزارش ایلنا لوک گی سون اهل بلژیک گفت: تور بیست و نهم انتظارات ستاد برگزاری و ناظران UCI را تا به اینجای کار براورده کرده است.

وی با اشاره به برگزاری مطلوب چهار مرحله از تور بیست و نهم اظهار داشت: تا به اینجای کار چهار مرحله از تور بیست و نهم برگزار شده و ارزیابی من از این چهار مرحله رضایتبخش بوده است.
لوک گی سون ادامه داد: من و دیگر برگزار کنندگان از برگزاری چهار مرحله تور بیست و نهم رضایت کامل داریم و امیدواریم که دو مرحله دیگر این دوره نیز بدون مشکل و با کیفیت خوب به انجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: به طور معمول در این چهار مرحله استانداردهای درجه ۱-۲ در تور بیست و نهم که برای اولین بار در این سطح نیمه حرفه ای برگزار می شود، رعایت شده و برگزارکنندگان نشان داده اند که این تور شایستگی ارتقا به نیمه حرفه ای را داشته است.

لوک گی سون گفت: ارزیابی مراحل تور بیست و نهم نقطه به نقطه انجام می شود و چنانچه نقصی وجود داشته باشد، به مسئولان برگزاری تذکر داده خواهد شد.

این کمیسر بلژیکی در خصوص حادثه ای که در مرحله چهارم برای تعدادی از رکابزنان رخ داد، تصریح کرد: چنین برخوردهایی در هر مسابقه دوچرخه سواری طبیعی است و این نشان می دهد که رقابت سختی بین رکابزنان وجود داشته است، هرچند که این اتفاق باید بررسی شود.
وی افزود: هیچ کس را نمی توان در این اتفاق مقصر دانست و بر اساس بررسی هایی که داشتیم خودرو یکی از تیم ها باعثبرخورد چند دوچرخه سوار با یکدیگر شده است اما بازهم می گویم که این اتفاقات از سال ها قبل وجود داشته و نمی تواند خللی در برگزاری تور بیست و نهم داشته باشد.

گی سون در پاسخ به این سئوال که آیا تور ایران – آذربایجان قابیلت تبدیل شدن به یک تور در سطح حرفه ای را دارد، خاطرنشان کرد: برای حرفه ای شدن این تور هنوز زود است و اما تور ایران – اذبایجان این قابلیت را دارد که آرام آرام و در آینده به یک تور دوچرخه سواری جرفه ای تبدیل شود.

وی ادامه داد: برای حرفه ای شدن باید تیم های حرفه ای پرو کنتیننتال بیشتری به تور دعوت شوند و برخی موراد دیگر هم ارتقا پیدا کند.

مرحله پنجم بیست و نهمین دوره تور بین المللی ایران – آذربایجان فردا شنبه با حضور ۸۴ رکابزن در مسیر سرعین به تبریز به مسافت ۱۸۷ کیلومتر برگزار خواهد شد.

ایران بلژیک پرو خودرو دوچرخه سواری رقابت بیست مرحله حرفه تور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر