کد خبر: 182311 A

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارک‌ها شهرداری تبریز:

پیمانکاران شأن فضای سبز تبریز را زیر سوال نبرند. / متاسفانه ما نتوانسته‌ایم کارگر خود را توجیه کنیم که با چه روشی آبیاری کند تا این گل‌های تازه کاشته شده از بین نروند.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز گفت: دو ماه آینده از لحاظ تامین منابع آبی برای فضای سبز تبریز بسیار بحرانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کوشک سرا در جلسه ویژه مواجه با بحران کم آبی فضای سبز تبریز افزود: در حال حاضر در سه منطقه ۱،۲ و ۵ با مشکل کم آبی روبرو هستیم که پیش بینی می‌شود به زودی اثرات این کم آبی را در سایر مناطق نیز شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز فصل تابستان و بحثکم آبی که در حال حاضر در سه منطقه تبریز بطور جدی و شدیدی روی داده، دچار استرس شده ایم.

کوشک سرا با تاکید بر لزوم رسیدگی جدی به درختان موجود در حاشیه خیابان‌ها تصریح کرد: طبق چیزی که مشاهده کردیم مشخص شد در مورد درختان حاشیه خیابان ها تامین تک تک و ایجاد پای درختان رعایت نمی شود و قبل از هر نوبت آبیاری ترمیم صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: از این لحاظ در مناطقی که فضای سبز انبوه دارند مشکلی نداریم ولی در مورد درختان حاشیه خیابان چون پیمانکار می گوید باید در کنار درخت جایی برای آبیاری باشد و نیست، مشکلاتی به وجود آمده است.

کوشک سرا با بیان اینکه اگر این موارد جدی گرفته نشده و رعایت نشود در آینده نه چندان دور شاهد آسیب های جدی آن خواهیم بود، گفت: از امروز از تمامی مسئولان، ناظران، پیمانکاران و کارشناسان می خواهیم به درختان کنار خیابان ها توجه و رسیدگی بیشتری کنند.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز همچنین با اشاره به بحثگلکاری های انجام شده در سطح شهر اظهار داشت: با وجود اینکه امسال تمام مناطق بحثگلکاری را جدی گرفته اند و به این منظور هزینه کلانی هم صورت گرفت ولی سوال اینجاست که چرا این گل های کاشته شده دوام ندارند و از بین می‌روند.

کوشک سرا ادامه داد: امسال تبریز از لحاظ گلکاری خیلی ضعیف عمل کرده این در حالی است که رقم هایی کلان برای خرید نهاده ها صرف شده است. وضعیت مناطقی که مشکل کم آبی دارند قابل درک است ولی حتی در مناطقی که آب کافی دارند هم ما شاهد شادابی در چمن کاری ها نیستیم.

به گفته وی، متاسفانه ما نتوانسته ایم کارگر خود را توجیح کنیم که با چه روشی آبیاری کند تا این گلهای تازه کاشته شده از بین نروند.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز یادآور شد: هر چند در گذشته نیز وضعیت فضای سبز تبریز ایده آل نبود ولی باز هم از بسیاری شهرها گوی سبقت را ربوده بود ولی امسال ما شاهد چنین وضعیتی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکاران فقط منافع مالی را در نظر نگیرند و فضای سبز و شان تبریز را زیر سوال نبرند، خاطرنشان کرد: رقابت های ناسالم بین شرکت ها باعثشده تعداد نفرات کمتری بکار گرفته شود و بر همین اساس هم ناظران مجبور شده اند فشار زیادی بر پیمانکار وارد نکنند.

استرس رقابت شهرداری فضای سبز مناطق تبریز لحاظ آبی تامین پارک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر