کد خبر: 182343 A

مسئول بسیج مهندسین سپاه عاشورا:

همایش فصلی اقتصاد مقاومتی و تعالی کشاورزی در شهرستان میانه با هدف ترویج اهداف بسیج مهندسان کشاورزی با حضور فرماندهان پایگاه‌ها و اعضای بسیج مهندسان کشاورزی برگزار شد.

مسئول بسیج مهندسین سپاه عاشورا گفت: هدف بسیج مهندسان کشاورزی دستیابی به خودکفایی در بخش کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ رحیم ذوالفقاری در همایش فصلی اقتصاد مقاومتی و تعالی کشاورزی در شهرستان میانه با اشاره به تاسیس بسیج مهندسان کشاورزی از اوایل سال ۱۳۹۲ به منظور سازماندهی اساتید و فارغ‌التحصیلان این رشته برای عمل به فرامین مقام معظم رهبری و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی اظهار داشت: طرح بسیج همگام با کشاورزی و برپایی اردوهای جهادی یکی از مهم‌ترین طرح‌های سازمان بسیج مهندسان سپاه عاشورا به شمار می‌آید.

وی استفاده از نیروهای جوان متخصص و کارآمد در پایگاه‌های روستایی را باعثبرنامه‌دار شدن این پایگاه‌ها دانست و گفت: مهندسین کشاورزی در قالب اردوهای جهادی و کارگروه‌های مختلف در بسیج مهندسان کشاورزی به منظور بالا بردن سطح اطلاعات و آموزش‌های علمی به کشاورزان، به کارگیری می‌شوند.

سرهنگ ذوالفقاری هدف از برگزاری همایش فصلی اقتصاد مقاومتی و تعالی کشاورزی در شهرستان میانه را ترویج اهداف بسیج مهندسان کشاورزی با حضور فرماندهان پایگاه‌ها و اعضای بسیج مهندسان کشاورزی خواند و افزود: در این همایش مسائل و مشکلات پیش روی اهالی و کشاورزان منطقه مورد بحثو بررسی قرار می‌گیرد و از ظرفیت‌های نیروهای متخصص و تحصیل کرده بومی همراه با عضویت کشاورزان استفاده می‌شود.

وی این گونه حرکت‌ها را هم‌افزایی و کمک به جهاد روستایی عنوان کرد و گفت: در این زمینه از تمام ظرفیت‌های بسیج و سپاه در کنار پرسنل مجرب و متخصص جهادکشاورزی شهرستان میانه به منظور دستیابی به خودکفایی و اتکا به محصولات کشاورزی داخل کشور استفاده می‌شود.

اقتصاد مقاومتی انقلاب اسلامی بخش کشاورزی بسیج عاشورا کشاورزی محصولات کشاورزی مشکلات مقام معظم رهبری جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر