کد خبر: 193079 A

مدیر کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز:

آنچه می‌تواند در این وادی، به عنوان تهدید متصور شود نبود آموزش‌های لازم در کنار هیجان ذاتی فعالیت‌های خبری است. / استعدادهای جوان رسانه‌ای، فرصت توسعه شاخص‌های عمرانی و اجتماعی است.

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری‌تبریز فعالیت پایگاه‌های متعدد خبری را فرصتی فرهنگی برای توسعه شاخص های عمرانی و اجتماعی دانست.

میر‌اعتماد عمادی به مناسبت روز خبرنگار در گفتگو با ایلنا گفت: فعالیت این پایگاه‌ها خبری، می‌تواند در خدمت رشد شاخص‌های مختلف عمرانی و اجتماعی شهر باشد.

وی افزود: ممکن است بخشی از این پایگاه‌های خبری، از نظر طی روند اداری و اخذ مجوزهای لازم، هنوز به انسجام لازم نرسیده باشند؛ با این حال نباید این نقص اجتناب ناپذیر، مانع فعالیت جوانان مستعد حوزه رسانه و خبر باشد.

عمادی تصریح کرد: فعالیت استعدادهای پرنشاط و فعال رسانه‌ای و خبری در شهر تبریز، در بسیاری از مواقع فراتر از اطلاع‌رسانی صِرف بوده و وارد حوزه‌های تجزیه و تحلیل می‌شود که این امر نشان‌دهنده نگرش ارزشمند استعدادهای نوظهور خبری به مفهوم خبر و رسانه است.

مدیر‌کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری‌تبریز یادآور شد: امروز بخش قابل توجهی از مطالبات و مشکلات شهروندان، از طریق رسانه‌های بومی و استانی به واحدهای مختلف شهرداری تبریز، انعکاس می‌یابد و مدیران شهرداری نیز بخشی از برنامه‌های خود را بر مبنای همین گزارش‌ها تنظیم می‌کنند که این امر نشان دهنده تاثیر دوسویه مدیریت شهری و رسانه های خبری است.

وی با اشاره به الزامات فعالیت خبری گفت: باید به این نکته اذعان داشته باشیم که در میان حجم انبوه فعالیت‌های خبری شهرمان، از نظر آموزش های تخصصی، با کمبود جدی مواجه هستیم.

عمادی با بیان این که ظرفیت‌های رسانه‌ای را باید به عنوان یک فرصت ارزشمند قلمداد کنیم و در عین حال از معایب و خطاهای ناگزیر جوانان فعال در حوزه خبر، چشم بپوشیم، گفت: آنچه می‌تواند در این وادی، به عنوان تهدید متصور شود نبود آموزش‌های لازم در کنار هیجان ذاتی فعالیت‌های خبری است.

وی اضافه کرد: این تهدید، با در نظر گرفتن اصل «صداقت و امانتداری» و بهره‌گیری از تجارب ارزشمند پیشکسوتان این عرصه، تا حدود بسیار زیادی مرتفع خواهد شد.

مدیر‌کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری‌تبریز تاکید کرد: در غیاب این اصل، فضای بی‌انصافی و بد‌ اخلاقی به عنوان دو آفت مهم رسانه، مجال بروز و ظهور خواهد داشت.

عمادی در پایان انتقاد منصفانه، روشنگری و تعهد را از ویژگی های بارز یک رسانه پویا و اثربخش دانست و با تبریک و گرامیداشت روزخبرنگار گفت: انتساب این روز به سالروز شهادت شهید محمود صارمی، نشانگر جایگاه جهادی و مقدس حرفه خبرنگاری است.

پیشکسوتان رسانه رشد روابط عمومی شاخص شهرداری مشکلات تبریز فعالیت جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر