کد خبر: 197503 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

شرکتهای ایرانسل و همراه اول، آمادگی ارایه خدمات خدمات نسل سوم را دارند. / در آذربایجان شرقی نیز برای پیاده‌سازی این خدمات، آمادگی کامل وجود دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صدور مجوز نسل سوم و چهارم تلفن همراه در هفته آینده و همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود واعظی که روز گذشته در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناروی اطلاعات استان آذربایجان شرقی سخن می‌گفت، اظهار داشت: شرکت‌های ایرانسل و همراه اول آمادگی ارایه خدمات خدمات نسل سوم را دارند و در آذربایجان شرقی نیز برای پیاده سازی این خدمات آمادگی کامل وجود دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در عرصه داخلی و خارجی، اظهار داشت: آذربایجان شرقی نه تنها برای این وزارتخانه بلکه برای کل کشور مهم است و نقش تعیین کننده‌ای در اقتصاد کشور دارد و در سرمایه گذاری حوزه ارتباطات هم نقش استان در نظر گرفته شده است.

واعظی اضافه کرد: به دنبال توسعه امکانات مناطق محروم و مرزی با استفاده از اعتبارات خدمات عمومی اجباری ˈیو اس اوˈ هستیم اما در صدد تصدی‌گری نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: به هر میزان سرمایه گذاری در حوزه وزارت ارتباطات، بخش خصوصی باید سه برابر آن را سرمایه گذاری کند و ما نیز حمایت می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نیز در راستای رونق تولید داخلی و توسعه فناوری اطلاعات کشور اهتمام خاصی داریم.

وی همچنین به عملکرد خوب پست بانک در مناطقی که بانک‌های دیگر وجود ندارد، اشاره کرد و افزود: این بانک آماده است تا با ارایه تسهیلات کم بهره به کشاورزان و صنایع کوچک، ضمن حمایت از تولید، از مهاجرت روستاییان به مناطق شهری نیز جلوگیری کند.

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دروازه بین المللی اینترنت شمال‌غرب کشور در تبریز و ۲۷۰ طرح اجرا شده توسط شرکت مخابرات آذربایجان شرقی افتتاح شد.

آذربایجان شرقی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی بخش خصوصی تلفن همراه حمایت از تولید دولت فناوری اطلاعات مهاجرت کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر