کد خبر: 197534 A

اولین معاون فرهنگی شهرداری تبریز؛

نباید نهادهای فرهنگی مانند جزیره‌هایی دور از یکدیگر باشند که با وحدت نظر و هماهنگی کمی فعالیت می‌کنند، بلکه با توجه به همسویی محتوایی آنها، باید از دوباره کاری جلوگیری و امکان اثربخشی اقدامات را تقویت کرد.

اولین معاون فرهنگی شهرداری تبریز خواستار هدفمند کردن فعالیتهای فرهنگی در تمام سازمانها و نهادهای مرتبط با امور فرهنگی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حسین قدوسی این مهم را حلقه مفقوده این حوزه دانست و گفت: متولیان فرهنگی باید با ایجاد نوعی هماهنگی درون گروهی و با بررسی اقدامات و ایجاد هماهنگی در برنامه هایشان، به هدفمند شدن این حوزه اقدام کنند.

مدیر دارالتحقیق شهید مطهری با تاکید بر اهمیت همکاری در پیشبرد اهداف فرهنگی گفت: خوشبختانه اکنون افرادی مسئولیت انجام امور فرهنگی را در شهرمان بر عهده دارند که افرادی متعهد و خوش فکر می باشند و بدون شک با تعاملی که از آنها سراغ داریم، امکان همکاری مشترک و ثمربخشی تلاشهای صورت گرفته بیشتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: حضور افراد شاخص با سبقه فرهنگی و تعهد ثابت شده نسبت به افکار و اندیشه های والای اسلام و انقلاب موجب تحکیم پایه های فعالیتهای فرهنگی جامعه است و حرکت در مسیر صحیح یعنی ارتقای فرهنگ عمومی جامعه با رویکرد اسلامی در قالب فرهنگ و هنر را تسریع می بخشد.

حجت الاسلام قدوسی خاطرنشان کرد: تاثیر اقدامات فرهنگی باید در سطح شهر ملموس و قابل دیدن باشد و فقط به اجرای چند برنامه و جنگ و یادواره هنری و فرهنگی که با پایان برنامه، تاثیر آن هم به پایان می رسد اکتفا نکنیم.

وی تاکید کرد: اقدامات فرهنگی باید اثرگذار باشند و ضمن ایجاد نشاط اجتماعی، انسانهایی والا به جامعه تحویل دهند

مدیر دارالتحقیق شهید مطهری راه اجرایی شدن این خواسته را استفاده از افرادی با دغدغه فرهنگی دانست و افزود: وقتی مجریان طرح و برنامه ها افرادی باشند که خودشان در مسیر صحیح گام برمی دارند، بی شک امکان انتقال آموزه های ارزشمند فرهنگی به مردم را خواهند داشت.

وی همکاری و تعاون میان نهادهای فرهنگی را ضروری دانست و گفت: نباید نهادهای فرهنگی مانند جزیره هایی دور از یکدیگر باشند که با وحدت نظر و هماهنگی کمی فعالیت می کنند، بلکه با توجه به همسویی محتوایی آنها، باید از دوباره کاری جلوگیری و امکان اثربخشی اقدامات را تقویت کرد.

قدوسی، تبریز را شهری فرهنگی، اعتقادی و ولایی که در امور مختلفی سرآمد کشور بوده و هنوز هم دامنه اثرگذاری خود را حفظ نموده است عنوان کرد و گفت: این امر نشان دهنده اصالت فکر و فرهنگ شهر است، اما عبارت " تبریز شهر اولینها " باید در تمام امور به واقع متجلی شود و شایسته است این موارد بیش از پیش معرفی و برای اثرگذاری بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

مدیر دارالتحقیق شهید مطهری تاکید کرد: این امر محقق شدنی است به شرطی که مدیران و متولیان فرهنگی بخواهند و برای همکاری عزم خود را جزم نمایند؛ که البته در نهایت این امر به نمود بیشتر فعالیت آنها و اجرای برنامه های بسیار بزرگتر و ماندگارتر منتهی خواهد شد.

قدوسی با تاکید بر وجود پتانسیل عظیم معنوی در شهر، تاکید بر مفهوم «ما» را به عنوان اولین گام در انجام برنامه های جمعی دانست و گفت: خوشبختانه عزم و خواست مثبتی در میان مدیران وجود دارد که باید بالفعل شده و شاهد ثمرات آن باشیم.

وی با تاکید بر نقش شهرداری ها در تمامی امور زندگی مردم، گفت: امروز شهرداری ها علاوه بر نقش سنتی شان در مدیریت شهری و امور پاکیزگی و فضای سبز و امثال آن، در امور فرهنگی نیز فعالیتهای چشمگیری دارند و با توجه به امکاناتی که این مجموعه ها در دست دارند، باید مسئولیت اقداماتی را هم بر عهده بگیرند؛ شهروندان حق دارند از شهرداری و سایر سازمانها مطالبه فرهنگی داشته باشند و بخواهند فرهنگ هر اتفاق و رخدادی معرفی و در جامعه نهادینه شود.

اسلام و انقلاب جامعه جنگ شاخص شهرداری فرهنگ و هنر فضای سبز فعالیت های فرهنگی معاون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر