کد خبر: 201842 A

شهردار تبریز در مراسم بهره برداری از مسیر گشایی ۱۸ متری کرکج:

با هماهنگی و حمایت شورای اسلامی شهر تبریز، مجوزهای لازم برای اجرای پروژه‌های متعدد در مسیر پل اتحاد ملی تا سه راهی اهر، صادر شده و به این ترتیب، هیچ محدودیت و مانعی در خصوص تغییرات کاربری در این مسیر و تحول در سیمای عمرانی آن متصور نیست.

شهردار تبریز گفت: با برنامه ریزی‌های متعدد عمرانی، منطقه کرکج در آستانه تحولی چشمگیر قرار دارد.

به گزارش ایلنا صادق نجفی، در مراسم بهره برداری از پروژه مسیرگشایی ۱۸ متری کرکج، خاطرنشان کرد: مطالعات و برنامه‌ریزی‌ها در راستای تقویت بافت عمرانی کرکج و افزایش چشمگیر ارزش افزوده این منطقه، صورت گرفته و با حمایت شورای اسلامی شهر، در آستانه اجرا است.

وی با برشمردن، برنامه‌های مدون عمرانی در منطقه کرکج، تصریح کرد: با پیگیری مطالعات احداثاتوبان ولایت در مسیر اتوبان پاسداران تا بزرگراه تبریز - زنجان، عملیات اجرایی این پروژه همزمان با طراحی فضای سبز، به زودی آغاز می‌شود.

نجفی، خانه‌های سلامت را از مهم‌ترین محور برنامه‌های شهرداری تبریز خواند و افزود: با اجرای مطالعات صورت گرفته در خصوص ایجاد خانه سلامت کرکج، در قالب یک مرکز مدرن و مجهز، شاهد انتقال بخشی از تراکم مراکز درمانی مناطق مرکزی شهر تبریز، به کرکج خواهیم بود.

شهردار تبریز از اتمام مراحل مطالعاتی و کار‌شناسی تقاطع غیرهمسطح کرکج، خبر داد و گفت: با آغاز عملیات اجرایی این پروژه عمرانی و بهره برداری از آن در سال آینده، سهولت و ایمنی تردد در مسیرهای مرتبط با کرکج، افزایش خواهد داشت.

وی برج خلعت پوشان را از ارزشمند‌ترین جاذبه‌های تاریخی و هویتی شهر تبریز در مسیر کرکج خواند و گفت: همزمان با هفته نکوداشت تبریز، احداثپارک طولی، از مسیر سه راه اهر تا محدوده برج خلعت پوشان، با طراحی ویژه و بهره گیری از موقعیت آب جاری مشرف به این منطقه، آغاز می‌شود.

نجفی اظهار داشت: با هماهنگی و حمایت شورای اسلامی شهر تبریز، مجوزهای لازم برای اجرای پروژه‌های متعدد در مسیر پل اتحاد ملی تا سه راهی اهر، صادر شده و به این ترتیب، هیچ محدودیت و مانعی در خصوص تغییرات کاربری در این مسیر و تحول در سیمای عمرانی آن متصور نیست.

نجفی تاکید کرد: توزیع رویکردهای عمرانی شهرداری تبریز در مناطق مختلف شهری، تحقق عینی عدالت محوری و توانمندسازی مناطق کم برخوردار و بافت‌های فرسوده است.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف توسعه و زیبایی، برنامه‌های عمرانی متعدد در مناطق ۱۰ گانه تدوین شده و مورد پیگیری و نظارت قرار می‌گیرد.

برج بزرگراه جاذبه های تاریخی زیبایی سلامت شورای اسلامی شهر شهرداری فضای سبز مراکز درمانی کرکج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر