کد خبر: 202724 A

این مجموعه به مناسبت هفته نکوداشت تبریز رونمایی می‌شوند.

دبیر ستاد برگزاری هفته نکوداشت تبریز از رونمایی مجموعه کتاب‌های جیبی " محلات و دروازه‌های قدیم تبریز " به مناسبت هفته نکوداشت تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی گفت: تبریز قدیم دارای بارو و دروازه‌های متعددی برای گذر از محلات به محدوده مرکزی شهر بود که این بارو به نام بانی احداثآن نجف قلی خانی مشهور است که در سال ۱۱۹۴ قمری یعنی ۲۴۱ سال پیش بنا نهاده شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز افزود: باروی تبریز دارای ۸ دروازه اصلی بود که هر یک به محله قدیمی باز می‌شد که در این مجموعه کتاب‌ها سعی بر این شده است که اطلاعات مفید و مختصری برای معرفی هر یک از این محلات به خواننده داده شود.

دبیر برگزاری هفته نکوداشت با اشاره به گذشته تاریخی هشت محله قدیمی به نام‌های باغمیشه، گجیل، شتربان، استانبول، ویجویه، مهادمهین، نوبر و خیابان افزود: محتوای این کتاب‌ها در مورد موقیعیت تاریخی، جغرافیایی، شخصیت‌ها، اماکن و نقش آن‌ها در طول تاریخ می‌باشد.

این مجموعه با هدف شناساندن تاریخچه شهر تبریز توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز نشر و توسط کریم میمنت‌نژاد و یونس جعفرزاده به رشته تحریر در آمده‌اند.

در چهارمین روز از هفته نکوداشت تبریز مصادف با روز «تبریز و تاریخ» طی مراسم رونمایی از آثار فرهنگی مرتبط با تبریز در کتابخانه مرکزی تبریز از این مجموعه کتابچه رونمایی می‌شود.

شهرداری فرهنگی و اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی رونمایی دروازه هفته تبریز مجموعه محلات قدیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر