کد خبر: 205140 A

طلوعیان خبر داد؛

سازمان استاندارد نظارت جدی‌تری بر تولید مصالح ساختمانی داشته باشد / دولت وظیفه دارد که بر رعایت استاندارد مصالح از مرحله تولید تا توزیع و استفاده نظارت کند.

دبیر کارگروه کنترل کیفیت مصالح ساختمانی استان آذربایجان شرقی، تعداد واحدهای فعال و مجاز تولید مصالح ساختمانی در این استان را ۵۱۸ واحد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " طلوعیان " در جلسه شورای فنی استان آذربایجان شرقی با اعلام خبر فوق، گفت: از این تعداد، ۳۵۵ واحد معادل ۶۹ درصد واحدها دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند.

- سازمان استاندارد نظارت جدی‌تری بر تولید مصالح ساختمانی داشته باشد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیر در این چلسه با تاکید بر رعایت استاندارد مصالح ساختمانی، گفت: انتظاری که از سازمان استاندارد در این زمینه داریم برآورده نشده و این سازمان باید نظارت جدی‌تری بر تولید مصالح ساختمانی داشته باشد.

محمدصادق پورمهدی با بیان این که مصالح ساختمانی سرمایه ملی است، افزود: دولت وظیفه دارد که بر رعایت استاندارد مصالح از مرحله تولید تا توزیع و استفاده نظارت کند.

وی با تاکید بر نظارت در چارچوب قانون، خاطرنشان کرد: بسیاری از ضعف‌ها و مشکلات پروژه‌های عمرانی از آن‌جا ناشی می‌شود که مجری و ناظر پروژه‌ها یکسان است، بنابراین ضروری است که نظارت از اجرا جدا باشد.

پورمهدی با اظهار گله‌مندی از عملکرد دستگاه‌های نظارتی، اظهار داشت: متاسفانه جایگاه نظارتی دستگاه‌ها مخدوش شده و انتظار داریم که دستگاه‌ها به درستی به وظایف خود عمل کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسوولیت خطیر شورای فنی استان، افزود: کمیته استانداردسازی مصالح باید جدی‌تر عمل کرده و از مشکلات احتمالی در پروژه‌های عمرانی جلوگیری کند.

وی، نظارت بر تولید مصالح ساختمانی را حمایت از تولید استاندارد دانست و گفت: غفلت و سهل‌انگاری در این خصوص قابل گذشت نیست.

پورمهدی همچنین به روز کردن دانش فنی و امکانات مهندسی استان را خواستار شد و افزود: در حال حاضر فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای در اجرای پروژه‌های عمرانی به کار می‌رود که باید امکانات و تجهیزات خود را متناسب با آنها آماده کنیم.

در این نشست سایر اعضای شورای فنی نیز دیدگاه‌ها و نظرات خود را در خصوص عملکرد کارگروه نظارت بر مصالح ساختمانی و مسایل و مشکلات این حوزه ارایه کردند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی استاندارد اعضای شورای حمایت از تولید دولت سرمایه فناوری مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر