کد خبر: 205386 A

رییس کانون کارگران بازنشسته آذربایجان شرقی:

کمک مالی باید به نحو مقتضی برای حمایت از نهادهای مدنی از جمله کانون های بازنشستگان مدنظر قرار گیرد.

رییس کانون کارگران بازنشسته استان آذربایجان شرقی، فقدان منابع مالی لازم را از مشکلات کانون‌های بازنشسته به ویژه در شهرستان‌ها خواند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد مسگری اسکویی که در مراسم اعطای اعتبارنامه دوره جدید فعالیت کانون کارگران بازنشسته آذربایجان شرقی از سوی مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سخن می‌گفت، اظهار داشت: کمک مالی باید به نحو مقتضی برای حمایت از نهادهای مدنی از جمله کانون‌های بازنشستگان مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: کانون‌های بازنشستگان شهرستان‌های آذربایجان شرقی در جهت خرید مکان دائمی با مشکل مواجه هستند و انتظار داریم همانند برخی استان‌ها برای رفع این معضل کمک اساسی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صورت گیرد.

رییس کانون کارگران بازنشسته آذربایجان شرقی به برخی مشکلات بازنشستگان استان اشاره کرد و گفت: در حوزه درمان بازنشستگان انتظار دارند تا بر عملکرد بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی نظارت کاملی صورت گیرد.

مسگری یکی از دغدغه‌های مهم بازنشستگان را بحثاشتغال فرزندان آنان عنوان کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود تا کار برای فرزندان بازنشسته در اولویت قرار گیرد.

وی تأسیس تعاونی مصرف بازنشستگان را یکی از نیازهای این قشر خواند و گفت: امیدواریم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعطای تسهیلات از فعالیت آن حمایت کند.

مسگری خواستار بهره‌مندی بازنشستگان را از امکانات رفاهی از جمله زائرسرا‌ها، هتل‌ها و استخر‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درسراسر کشور شد و گفت: در صورت اختصاص سهمیه‌ای در این خصوص می‌توان در تامین بخشی از نیازهای رفاهی این قشر پاسخ داد.

وی همچنین از همکاری‌های اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان دربرگزاری مجمع عمومی و انتخابات کانون آذربایجان شرقی قدردانی کرد.

آذربایجان شرقی اداره کل تعاون کار و رفاه استان آذربایجان شرقی انتخابات بیمارستان درمان کار و رفاه اجتماعی مشکلات منابع مالی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر