کد خبر: 207172 A

شهردار تبریز:

درآمدهای شهرداری، علی‌رغم کاهش ۴۰ درصدی تعداد پروانه‌های صادره افزایش داشته است. / استقرار ۶۰ درصد از واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی در اطراف شهر تبریز و فعالیت حدود ۷۰ هزار واحد صنفی در این شهر، زمینه‌ای را فراهم کرده که می‌تواند در ارتقای زیبایی و مبلمان شهری تبریز موثر باشد.

شهردار تبریز گفت: با توجه به ظرفیت‌های گسترده صنفی و صنعتی شهر تبریز، باید از این فرصت ارزشمند، برای زیبایی و جذابیت شهر بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق نجفی که در جمع فعالان واحدهای تولیدی، صنفی، صنعتی و همچنین معتمدان بازار تبریز، سخن می‌گفت، افزود: استقرار ۶۰ درصد از واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی در اطراف شهر تبریز و فعالیت حدود ۷۰ هزار واحد صنفی در این شهر، زمینه‌ای را فراهم کرده که می‌تواند در ارتقای زیبایی و مبلمان شهری تبریز موثر باشد.

وی با اشاره به تاثیر مثبت قابلیت‌های صنفی و صنعتی در اصلاح شاخص‌های ظاهری شهر تصریح کرد: با توجه به تعدد و تنوع فعالیت‌های صنفی تبریز، در صورتی که هر یک از اتحادیه‌های صنفی، در زمینه‌های مستعد فضای سبز تبریز وارد عمل شده و هر یک، بخش کوچکی را بر عهده بگیرند، شاهد تحول اساسی در نشاط و طراوت شهر خواهیم شد.

نجفی افزود: در صورتی که مالکان واحدهای تجاری و کسبه، به فضای مقابل واحد خود توجه بیشتری داشته باشند، به جای تجمع اقلام و وسایل زاید، شاهد زیبایی و سرسبزی در طول پیاده‌روهای شهر خواهیم بود.

شهردار تبریز تاکید کرد: شهرداری حاضر است تا امکانات و شرایط لازم را برای مشارکت جدی عموم شهروندان در زیباسازی و سرسبزی شهر فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای فعالیت‌های متمرکز سامان‌دهی و زیباسازی در خیابان عباسی به عنوان خیابان نمونه خبر داد و افزود: هم‌اکنون در بخش‌های مختلف این خیابان از قبیل جداول، آسفالت‌ها، پیاده‌رو‌ها، خط‌کشی‌ها، سردر و نمای مغازه‌ها، علایم راهنمایی و رانندگی و سیستم‌های روشنایی شاهد اقدامات وسیع هستیم.

نجفی با بیان اینکه ساماندهی و زیباسازی ۷۰ درصد از مسیر این خیابان به اتمام رسیده‌است، گفت: با اتمام سایر مراحل ساماند‌هی این مسیر و استمرار آن در هر یک از مناطق ۱۰ گانه شهر، شاهد الگوی ارزشمند ساماندهی و زیباسازی در رسیدگی به خیابان‌ها خواهیم بود.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه مشارکت و همراهی شهروندان در تحقق شاخص‌های مختلف مدیریت شهری، چشمگیر است گفت: افزایش درآمدهای شهرداری علی‌رغم کاهش ۴۰ درصدی تعداد پروانه‌های صادره، نشان‌دهنده همراهی مردم در پرداخت به موقع عوارض و احساس مسئولیت در سایر حوزه‌های مشارکتی است.

وی تعامل تنگاتنگ شهرداری تبریز با دستگاه‌های اجرایی استان را یادآور شد و افزود: شهرداری تبریز در اجرای همکاری‌های سازنده با بخش‌های مختلف مدیریتی، به هیچ عنوان به دنبال برد اقتصادی نبوده و موفقیت خود را در گرو ارتقای شاخص‌های شهروندی می‌داند.

نجفی با بیان اینکه هیچ سرمایه‌ای ارزشمند‌تر از زمان خدمتگزاری نیست، متذکر شد: باید فرصت خدمتگزاری را قدر بدانیم و در کنار یکدیگر، تمام امکانات خود را با برنامه‌ریزی دقیق، در خدمت اهداف توسعه و پیشرفت قرار دهیم.

در دیدار شهردار تبریز با مدیران واحدهای تولیدی، صنفی، صنعتی و معتمدان بازار، تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تبریز و سازمان صنعت، معدن و تجارت، در خصوص انتقال مشاغل مزاحم و زیباسازی واحدهای صنفی و صنعتی، به امضای طرفین رسید.

استان آذربایجان شرقی توسعه و پیشرفت دستگاه های اجرایی استان راهنمایی و رانندگی روشنایی زیبایی سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه شهرداری فضای سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر