کد خبر: 207248 A

استاندار آذربایجان شرقی:

ماموریت این ستاد، بررسی گزارش‌های مردمی و پرونده‌های واگذاری زمین یا تغییر کاربری اراضی است و در صورت مشاهده موارد خلاف قانون، از طریق دستگاه قضایی برای اعاده بیت‌المال و برگرداندن زمین‌های دولتی اقدام خواهد کرد.

استاندار آذربایجان شرقی از تشکیل ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل جبارزاده گفت: وظیفه این ستاد بررسی گزارش‌های مردمی و جلوگیری از تغییر غیرقانونی کاربری اراضی است.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با رانت‌خواری و زمین‌خواری، از دغدغه‌های اصلی دولت یازدهم است، گفت: بر اساس ابلاغیه دولت، مقابله با این پدیده زشت در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.

جبارزاده با اشاره به ابلاغیه وزیر کشور مبنی بر تشکیل ستاد مبارزه با زمین‌خواری در استان‌ها، خاطرنشان کرد: ماموریت این ستاد بررسی گزارش‌های مردمی و پرونده‌های واگذاری زمین یا تغییر کاربری اراضی است و در صورت مشاهده موارد خلاف قانون، از طریق دستگاه قضایی برای اعاده بیت‌المال و برگرداندن زمین‌های دولتی اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه معاونت عمرانی و معاونت سیاسی استانداری، سازمان‌های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و ثبت اسناد اعضای این ستاد ویژه هستند تصریح کرد: این اطمینان را به دولت می‌دهیم که به صورت جدی در بحثمبارزه با زمین‌خواری وارد شده‌ایم و ان‌شاءالله نتیجه بررسی‌ها را به مراجع ذی‌ربط اعلام خواهیم کرد.

آذربایجان شرقی تغییر کاربری جهاد کشاورزی دستگاه قضایی رانت خواری راه و شهرسازی زمین قانون منابع طبیعی وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر