کد خبر: 207274 A

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

بکارگیری ساز و کارهای تشویقی برای یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی الزامیست.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: خرد بودن قطعات کشاورزی مانع بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین بوده و تولید در واحد سطح را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا نوری قزلجه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات ناشی از خرد بودن اراضی کشاورزی گفت: خرد و کوچک بودن قطعات کشاورزی یکی از مشکلات در توسعه کشاورزی محسوب می‌شود، ولی نباید این موضوع به عنوان یک مانع مطلق و اساسی در مقابل توسعه کشاورزی تلقی شود.

وی افزود: با اجرای طرح تجمیع و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی یک سری کارهای توسعه‌ای از جمله مکانیزاسیون کشاورزی به راحتی عملیاتی می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید وضعیت موجود اراضی حفظ شود و نباید اجازه داد تا اراضی کشاورزی بیش از این خرد شوند، گفت: بکارگیری ساز وکارهای تشویقی برای یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی یکی از روش‌هایی است که مانع خرد شدن اراضی کشاورزی می‌شود.

نوری قزلجه اظهار داشت: برای جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و توسعه در این بخش به سرمایه‌گذاری در کارهای زیربنایی نیازمندیم بنابراین باید شرایط موجود را حفظ کرد و برای جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه کوچک بودن قطعات کشاورزی مانع بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین است، افزود: عدم استفاده از تکنولوژی‌های جدید تولید در واحد سطح را کاهش می‌دهد.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تکنولوژی‌‌های موجود در دنیا مطابق با شرایط کشور‌مان نیست، بنابراین باید این تکنولوژی‌های را نسبت به شرایط خودمان بومی کنیم.

سرمایه گذاری کشاورزی مجلس شورای اسلامی مشکلات منابع طبیعی رئیس آب کمیسیون اراضی نائب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر