کد خبر: 207359 A

فرماندار شهرستان ویژه مرند:

۱۰ میلیارد ریالی برای احداثشهرک دامپروری مرند نیاز است که از این مبلغ پنج میلیارد ریال اختصاص یافته و مسئولان باید هر چه سریع‌تر به فکر احداثآن باشند زیرا این شهرک از نیازهای این شهرستان است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند خواستار تسریع در احداثشهرک دامپروری این شهرستان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تقی کرمی در جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی شهرستان مرند با بیان اینکه ۱۰ میلیارد ریالی برای احداثشهرک دامپروری این شهرستان نیاز است، اظهار داشت: از این مبلغ پنج میلیارد ریال اختصاص یافته و مسئولان باید هر چه سریع‌تر به فکر احداثآن باشند زیرا این شهرک از نیازهای شهرستان مرند است.

وی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون بودجه مبلغ ۳۰ میلیارد ریال برای سد بناب، یک میلیارد ریال برای سد زنوز اختصاص داده شده که می‌توان قدم‌های مثبتی در بخش آب برداشت.

کرمی به الزام نصب کنتورهای هوشمند اشاره کرد و گفت: کنتورهای هوشمند می‌تواند به عنوان ابزاری کارآمد در بخش کشاورزی برای کنترل برداشت بی‌رویه از منابع آب زیر زمینی مورد استفاده قرار گیرد که برای تشویق کشاورزان جهت کنتوردار کردن چاه‌های آب باید مشوق‌های مناسبی طراحی و توسط دستگاه‌های اجرایی لحاظ شود.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید مبلغ ۵۰ میلیون ریال وام جهت استفاده کشاورزان از آبیاری قطره‌ای اختصاص داده است و کشاورزان و باغداران می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به پتانسیل‌های بالای کشاورزی در این شهرستان گفت: توسعه بخش کشاورزی در شهرستان موجب توسعه سایر بخش‌ها در ایجاد اشتغال پایدار و فراهم شدن فرصت‌های سرمایه گذاری می‌شود.

ایجاد اشتغال بخش کشاورزی بودجه دستگاه های اجرایی دولت فرصت های سرمایه گذاری قانون کشاورزی شهرستان مرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر